xxx O Nás - Comic-Con Prague 2024 Vstupenky kupujte zde  

O nás


Comic-Con Prague

Comic-Con Prague pořádají Comic-Con Prague s.r.o. a Active Radio a.s.
Comic-Con Prague je symbiózou západního stylu conů hvězdných hostů a firem spolu s východoevropským stylem conů založených na fanouškovském programu. To nejlepší z obou světů, takový je Comic-Con Prague.
Comic-Con Prague je postaven na reálných základech, mnohaletých zkušenostech a seriózním přístupu.

Comic-Con Prague s.r.o.

Pro potřebu pořádání Comic-Con Prague vznikla společnost Comic-Con Prague s.r.o., kterou založil Václav Pravda, organizátor velkých festivalů popkultury a předseda FFestivaly z. s. (dříve SFK Avalon o. s.). Tento neziskový spolek fanoušků, který se podílí i na organizaci Comic-Con Prague, stojí za pořádáním několika desítek conů – Festival Fantazie (návštěvnost až 15.000 fanoušků, v roce 2020 proběhl v Chotěboři 25. ročník), PragoFFest (návštěvnost až 8.000 fanoušků, poslední desátý ročník proběhl v roce 2019), FF Speciál - FanCity (návštěvnost v Praze až 6.000 fanoušků, poslední ročník proběhl v roce 2021) a GameFFest (herní součást všech výše uvedených festivalů).

Festival Fantazie je pořádán fanoušky pro fanoušky a v některých parametrech je na světové špici. Desetidenní program této doslova fantastické dovolené na začátku letních prázdnin zahrnuje kolem 1500 pořadů, z toho desítky turnajů a 50 filmů v kině.

Ing. Václav Pravda vedl několik let vzdělávací centrum Hewlett-Packard. Nejdříve při této činnosti a poté na plný úvazek pořádal Festivaly Fantazie a další. Na svém kontě má již více než 60 úspěšných akcí. V posledních letech kromě jejich pořádání provozuje také hotel Fantazie v Chotěboři. Na Comic-Con Prague má společně s FFestivaly z. s. na starosti zejména program a organizaci.

Active Radio a.s.

Active Radio je nejvýznamnější hráč na českém rozhlasovém trhu. Provozuje rádia Frekvence 1, Evropa 2, Bonton či Dance. Již více než deset let intenzivně rozvíjí internetové aktivity jako největší digitální hudební službu v ČR Youradio nebo zpravodajsko-informační a multimediální projekt Youradio Talk. Velmi silné jsou také jednotlivé značky na sociálních sítích, kde například Evropa 2 má dnes již více než milion fanoušků. Kromě výše zmíněných aktivit patří do portfolia Active Radio také multimediální projekt prasátka Pigy.

Součástí rodiny Active je eventová divize No Limits. Ta produkuje nejrůznější koncerty zahraničních i tuzemských interpretů (např. Gipsy Kings, Modern Talking, Leoš Mareš apod.), festivaly jako je Paráda fest Frekvence 1 či Evropa 2 on Tour, velké outdoorové eventy jako je Rádio srdcem pro Život dětem nebo Den na maXXimum, a například Hudební ceny Evropy 2. Do portfolia No Limits lze dále zahrnout akce a aktivity pro klienty na míru, například nejrůznější rádiové road-show, speciální soutěže propojené s eventy a řadu dalších aktivit.

Active Radio a.s. je multimediální skupina, která od roku 2018 patří holdingové společnosti Czech Media Invest. Spolu se skupinou Active je v České republice součástí této nadnárodní společnosti také divize médií sdružených do skupiny Czech News Center (např. Blesk, AHA!, Sport, iSport.cz, atd.), lídr knižního trhu EUROMEDIA GROUP, a.s. a tiskárny Czech Print Center. Mateřská společnost EPH spoluvlastní internetovou televizi Mall TV.

www.activegroup.cz