Často kladené otázky


Odpovědi na nejčastější otázky. Pošlete nám na info@comiccon.cz svůj dotaz, odpovíme vám a pokud bude zajímat více lidí, přidáme sem.

Comic-Con Prague je nový festival popkultury po vzoru Comic-Conů po celém světě. Přináší pestrý program zejména pro fanoušky sci-fi, fantasy a hororu ve hrách, filmech a seriálech, anime a comicsu, knihách a obrazech, hudbě a kostýmech atd. V programu jsou besedy, fotografování a autogramiády zahraničních a domácích herců, comicsových autorů, spisovatelů a dalších umělců a známých osobností. Dále hraní her a turnaje v nich, projekce filmů, soutěže, workshopy, přednášky, prezentace, výstavy, koncerty, prodej fanouškovského zboží…
První Comic-Con Prague 2020 se konal v O2 universum, novém kongresovém centru v Praze, ve dnech 7.-9.2.2020.
Comic-Con Prague pořádá Comic-Con s.r.o., za kterým stojí tým neziskového spolku SFK Avalon, organizující Festival fantazie, PragoFFest a další festivaly popkultury, společně s Active Radio a.s. a jeho týmem No Limits, který organizoval stovky různých akcí.
Lze využít několik možností dopravy, podrobně najdete v sekci Informace, podsekci Doprava.
V pátek 7. 2. 2020 od 14 do 23 hodin
V sobotu 8. 2. 2020 od 9 do 23 hodin
V neděli 9. 2. 2020 od 9 do 19 hodin.
Program v hernách začíná hned po otevření, v sálech hodinu po otevření.
Program v sálech končí hodinu před zavřením, v hernách půl hodiny před zavřením.
Jistě, Comic-Con Prague je úžasná příležitost poznat další fanoušky se stejnými zájmy.
Samozřejmě jste vítáni, pokud splňuje podmínky pro kostýmy uvedené v Pravidlech účasti.
Pro cosplayery je vyhrazen speciální vchod, kde vyškolená služba vyhodnotí součásti vašeho kostýmu a jejich nebezpečnost. Napodobeniny zbraní (např. měkčené larpové meče), nefunkční zbraně i například velké tašky s kostýmy jsou v pořádku.
Zakázané předměty v O2 universum , i když jsou součástí kostýmů, nebudou vpuštěny, ale lze je odložit za poplatek ve venkovní úschovně.
Uvnitř je kromě běžné šatny (za poplatek) i šatna pro cosplayery s převlékacími kabinkami, zrcadly a sadou první pomoci. Podrobnější informace pro fanoušky s kostýmy .
Vstupenku lze koupit na jeden, dva nebo tři dny. Cena vstupenek začíná na 590 Kč za pátek nebo neděli, 890 Kč za sobotu, 1890 Kč za tři dny a postupně v čase roste. Cena VIP vstupenky je 4990 a je na celé tři dny a po celou dobu předprodeje do 31.12. stejná.
Děti do 9 let včetně mají vstupné poloviční. Je nutné prokázat věk dítěte u vyhrazeného vstupu pro rodiny s dětmi do 9 let.
ZTP/P osoby mají vstupné poloviční. Slevu dostanou na základě zaslání žádosti a skenu/kopie průkazu ZTP/P na e-mail ticket@ticketmaster.cz oddělení péče o zákazníka Ticketmaster.
Vstupenku lze koupit v předprodeji v síti TicketMaster. Počet vstupenek je omezen, na místě mohou být vyprodány.
Není to nutné, ale je to dobré pro zvýšení vaší jistoty (kdyby vám mobil přestal fungovat, byl problém s přečtením z něj apod.)
Vstupenky budou naskenovány při vstupu na festival. Pozor: QR kód lze naskenovat pouze jednou, skenováním je vstupenka znehodnocena a nelze ji použít znovu.
Pro opětovný vstup v rámci jednoho dne je nutné si znovu aktivovat vstupenku přiložením k výstupnímu terminálu při dočasném odchodu z budovy.
Prosím, zdržte se zveřejnění vaší vstupenky online před akcí.
Ano, je to podmínka O2 universum.
To je v pořádku. Vstupenky nejsou na konkrétní osoby.
Jiná věc je návrat na festival po dočasném odchodu z budovy během dne – zpět do budovy může vstoupit pouze ta osoba, která má aktivovanou vstupenku.
Akce je svým programem i organizací zaměřena na mladistvé a dospělé, nicméně můžete vzít své dítě s sebou.
Děti do 9 let včetně mají nárok na sníženou cenu vstupného. Je nutné věk prokázat u vstupu pro rodiny s dětmi, průkazem zdravotní pojišťovny nebo jiným dokladem.
Osoba doprovázející dítě je zodpovědná za péči o ně, organizátor nepřebírá odpovědnost.
Minimální věk pro samostatnou účast bez doprovodu je 15 let.
Vstup s kočárkem není povolen.
Na festival není povolen vstup žádným zvířatům, kromě asistenčních psů.
Na každý den je jedna vstupenka, případně jedna třídenní. Vstup do budovy je jednotný.
Samostatný vchod je určen pro vstup rodin s dětmi do 9 let kvůli prokázání nároku na slevu.
Samostatný vstup mají k dispozici držitelé VIP vstupenek.
Samostatný vchod mají k dispozici cosplayeři, jejichž zavazadla, kostýmy, součásti kostýmů nesplňují pravidla pro zakázané předměty.
Máte právo na přednostní vstup do budovy samostatným vchodem, přednostní přístup do sálů E2 a B a rezervovaná místa v předních řadách těchto dvou sálů (ne jiných), do času 10 minut před zahájením každého pořadu. A přednostní přístup na fotografování a podepisování.
Máte vyhrazený stánek s občerstvením (společně s pořadateli, prodejci apod.), kde by měla být kratší doba čekání.
Obdržíte VIP tašku s merchanidisingem a dárky na stánku prodeje merchandisingu Comic-Con Prague.
Máte nárok na poloviční vstupné. Slevu dostanete na základě zaslání žádosti a skenu/kopie průkazu ZTP/P na e-mail ticket@ticketmaster.cz oddělení péče o zákazníka Ticketmaster.
Ceny VIP vstupenek, fotografování a podepisování jsou beze slevy.
Pro oficiální působení na Comic-Con Prague je nutná akreditace, požádejte do 31.12. na press@comiccon.cz. Na akreditaci není nárok, počet míst pro novináře, hosty apod. je omezen.
Pokud jdete jako běžný účastník a platíte si vstup, nemáte nárok na výhody akreditovaných hostů, fotit můžete pouze na kompaktní fotoaparát nebo mobil.
Ano, jen je nutné si před odchodem z budovy znovu aktivovat vstupenku přiložením k označenému výstupnímu terminálu.
Neaktivování vstupenky před odchodem znamená, že se nemůžete vrátit na festival během stejného dne, vrátit se můžete až další den s platnou vstupenkou na další den.
Pro opuštění budovy je vyhrazen východ(y). Vstup s vrácenkou a původní vstupenkou zároveň je přes vyhrazený vstup do budovy.
Kouřit lze na střeše budovy, vstupy jsou ve 3. patře u sálů D12 a D4. Kouřit lze dále venku, v dostatečné vzdálenosti od budovy (připomínáme nutnost si před opuštěním budovy znovu aktivovat vstupenku.
Zakoupené vstupenky včetně VIP, poukázky na fotografování, autogramiády apod. jsou nevratné. Jsou přenositelné na jinou osobu před odbavením, nejsou přenosné po odbavení.
V případě zrušení účasti hosta nevzniká nárok na vrácení vstupného a VIP vstupenek. Peníze za zakoupené poukázky na autogram a fotografování s odpovídajícím hostem budou vráceny na účet, z nějž byly zaplaceny.
V případě nedodržení podmínek pro vstup do budovy nevzniká nárok na vrácení peněz.
Pokud vaše zavazadlo neporušuje pravidlo pro zakázané předměty a nepřesahuje velikost 35 x 45 x 25 cm, využijte šatnu v 1. patře, za poplatek. Pokud vaše zavazadlo nesplňuje podmínky pro vstup, lze jej za poplatek odložit ve venkovní úschovně, případně hledejte jiné řešení (schránka na nádraží, uložit u kamarádů, nechat v ubytovacím zařízení).
Nejbližší bankomaty najdete v Galerii Harfa, sousedící s O2 Universum. Pozor: pro odchod z Comic-Con Prague během dne je nutné si znovu aktivovat vstupenku přiložením k výstupnímu terminálu, bez toho není možný opětovný vstup.
Přímo v prostorách festivalu najdete baru a bufety s občerstvením, které zajišťuje O2 universum (více informací později).
V sousedství najdete Galerii Harfa s mnoha možnostmi občerstvení nebo různé hospůdky.
Zkuste se zeptat na ztrátách a nálezech na recepci Comic-Con Prague.
Je vítáno, když fotografujete a natáčíte na mobilní telefony a malé kompaktní fotoaparáty a když sdílíte na sociálních médiích s #comicconprague
Ovšem během pořadů v sálech je povoleno fotografovat s bleskem jen do 5 minut po začátku a v 5 min před koncem pořadu, při některých pořadech může být fotografování a natáčení zcela zakázáno. Zároveň bez akreditace nejsou povoleny větší fotoaparáty a kamery.
Dále je zakázáno získávat fotografie s hosty jinak než oficiální cestou nákupem poukázek na fotografování.
Při porušení pravidel může dojít až k vyloučení z účasti bez náhrady plateb.
Účastí na Comic-Con Prague dáváte svůj souhlas s vyfotografováním a videozáznamem vaší osoby. Fotografie a videozáznamy mohou být použity na webu Comic-Con Prague, na sociálních sítích, pro propagaci Comic-Con Prague a v materiálech publikovaných mediálními společnostmi.
Na všechny pořady, kde je volné místo. Obsazení sálů určuje organizátor.
V hlavních sálech uvolní organizátor neobsazená VIP místa 5 minut před zahájením pořadu pro všechny ostatní účastníky.
Každá fanouškovská programová linie má své vedoucí, většinou tři, jsou označeni visačkou Vedoucí programové linie. Vedoucí ve službě sedí v sále na označené židli. Máte-li dotaz k programu, využijte především program zveřejněný před vstupem do sálu či na internetu, nerušte prosím průběh programu.
Hlavní pódia mají profesionální stage managery, pohybují se v zákulisí v žlutém tričku CHIEF, nejsou speciální odlišeni od ostatních CHIEFŮ. Stage manager je k dispozici pouze hostům, moderátorům a pod. Dotazy k programu na hlavních pódiích směřujte proto prosím na recepci Comic-Conu Prague.
Pořady se zahraničními hosty v sálech B a E2 budou většinou v angličtině, budou simultánně tlumočené do češtiny do speciálních sluchátek. Více viz otázka ohledně zapůjčení sluchátek.
Filmy budou v originále s českými titulky. Většina videoher je v angličtině.
V ostatních sálech budou pořady většinou v češtině, výjimečně v angličtině, tyto pořady nebudou tlumočené.
Na recepci Comic-Con Prague složíte zálohu 500 Kč (v roce 2021 bude možné i kartou) a dostanete plastovou kartu. Kartu vyměníte v sále za sluchátka. Při odchodu ze sálu odevzdáte sluchátka a dostanete kartu zpět. Kartu můžete mít u sebe po celou dobu Comic-Con Prague.
Až nebudete kartu potřebovat, vrátíte ji na recepci a zpět dostanete zálohu sníženou o poplatek za půjčení.
Comic-Con Prague 2020 je první ročník, vyklízení místností neplánujeme, ale přistoupíme k němu v případě nutnosti v průběhu festivalu.
Artist Alley je místem v 1. patře pro drobný prodej fanouškovského zboží, upomínkových předmětů, fototisků s podpisy apod. Vhodné pro cosplayery, drobné výrobce šperků, spisovatele, comicsové autory, odprodej přebytků z vlastních sbírek apod.
Je zakázáno prodávat zde zboží, které je v rozporu s autorskými právy.
Pro větší prodejce slouží prodejní stánky v 2. patře.
Informace o fotografování a podepisování připravujeme, zveřejníme později.