O nás


Comic-Con Prague

Comic-Con Prague pořádají Comic-Con Prague s.r.o. a Active Radio a.s.
Comic-Con Prague je symbiózou západního stylu conů hvězdných hostů a firem spolu s východoevropským stylem conů založených na fanouškovském programu. To nejlepší z obou světů, takový bude Comic-Con Prague.
Comic-Con Prague je postaven na reálných základech, mnohaletých zkušenostech a seriózním přístupu.

Comic-Con Prague s.r.o.

Pro potřebu pořádání Comic-Con Prague založil Václav Pravda nové s.r.o. Společnost úzce spolupracuje se SFK Avalon o.s., neziskovým spolkem fanoušků, který stojí za pořádáním velkých festivalů popkultury – Festival fantazie (návštěvnost až 3500 fanoušků, v roce 2020 proběhne v Chotěboři 25. ročník), PragoFFest (návštěvnost až 4500 fanoušků, poslední desátý ročník proběhl v roce 2019), FanCity (návštěvnost v Praze až 2500 fanoušků, nyní jen malý con v Chotěboři) a GameFFest (herní součást všech výše uvedených festivalů).

Festival fantazie je pořádán fanoušky pro fanoušky a v některých parametrech je na světové špici. Desetidenní program této doslova fantastické dovolené na začátku letních prázdnin zahrnuje kolem 1500 pořadů, z toho desítky turnajů a 50 filmů v kině.

Ing. Václav Pravda vedl několik let vzdělávací centrum Hewlett-Packard. Nejdříve při této činnosti a poté na plný úvazek pořádal Festivaly fantazie a další. Na svém kontě má již více než 60 úspěšných akcí. V posledních letech kromě jejich pořádání provozuje také hotel Fantazie v Chotěboři. Na Comic-Con Prague má společně se SFK Avalon o.s. na starosti program a organizaci.

Active Radio a.s.

Active Radio je nejvýznamnější hráč na českém rozhlasovém trhu. Provozuje rádia Frekvence 1, Evropa 2, Bonton či Dance. Již více než deset let intenzivně rozvíjí internetové aktivity jako největší digitální hudební službu v ČR Youradio nebo zpravodajsko-informační a multimediální projekt Youradio Talk. Velmi silné jsou také jednotlivé značky na sociálních sítích, kde například Evropa 2 má dnes již více než milion fanoušků. Kromě výše zmíněných aktivit patří do portfolia Active Radio také multimediální projekt prasátka Pigy.

Součástí rodiny Active je také eventová divize No Limits. Ta produkuje nejrůznější koncerty zahraničních i tuzemských interpretů (např. Gipsy Kings, Modern Talking, Leoš Mareš apod.), festivaly jako je Paráda fest Frekvence 1 či Evropa 2 on Tour, velké outdoorové eventy jako je Rádio srdcem pro Život dětem nebo Den na maXXimum, a také například Hudební ceny Evropy 2. Do portfolia No Limits lze dále zahrnout akce a aktivity pro klienty na míru, například nejrůznější rádiové road-show, speciální soutěže propojené s eventy a řadu dalších aktivit.

Active Radio a.s. je multimediální skupina, která od roku 2018 patří holdingové společnosti Czech Media Invest. Spolu se skupinou Active je v České republice součástí této nadnárodní společnosti také divize médií sdružených do skupiny Czech News Center (např. Blesk, AHA!, Sport, iSport.cz, atd.), lídr knižního trhu EUROMEDIA GROUP, a.s. a tiskárny Czech Print Center. Mateřská společnost EPH pak ještě spoluvlastní internetovou televizi Mall TV.

www.activegroup.cz