Comic-Con Prague vs. covid-19


Čekali jsme do poslední chvíle, abychom přinesli správné a co nejpodrobnější informace pro účast. Aktuální situace je jasná, počty nakažených rostou, ale teď už se nic nezmění na pravidlech pro hromadné akce a tedy ani pro Comic-Con Prague.

COVID pravidla pro účast na Comic-Conu Prague 15.-17.10.2021

Pro vstup do O2 universa je nutné předložit některý z následujících dokladů:

 • Potvrzení o ukončeném očkování proti covid-19, 14 dní po 2. dávce.
 • Potvrzení o prodělání nemoci covid-19 v uplynulých 180 dnech.
 • Negativní PCR test, který není starší než 7 dní.
 • Negativní antigenní test, který není starší než 72 hodin.

Potvrzení může být v podobě papírového dokumentu, v aplikaci Tečka, jako covid pas v telefonu.

Prokázání je nutné pro všechny účastníky včetně pořadatelů, prodejců, účinkujících, hostů. Platí to i pro cosplayery, rodiny s dětmi, ZTP, tedy nejen u hlavních běžných vchodů, ale i speciálních vchodů.

Kontrola proběhne před vstupem, zároveň budou kontroloři počítat počty účastníků v jednotlivých skupinách podle výše uvedených bodů.

Při opakovaném vstupu (POZOR, JE MOŽNÝ JEN DO 21.30 (pá, so) vchodem č. 12) je nutné se prokázat znovu nebo se prokázat otiskem razítka na ruce. Razítko získáte při odchodu ven z budovy, pokud si o něj řeknete.

Kdo nestihne test předem, může se otestovat u testovacího kontejneru umístěného mezi O2 Arénou (zezadu O2 universa) a OC Harfa, každý den 9-18 h.

Vzhledem k nutným kontrolám vás prosíme o včasný příchod před O2 universum. Dodržujte prosím rozestupy při čekání.


Pro vstup a pobyt v O2 universu je nutné mít správně nasazenou ochranu dýchacích cest (respirátor, nano rouška).

Po celou dobu, kromě fotografování se, konzumace nebo účinkování v programu.

Účast v kostýmu není celodenním účinkováním v programu, ale pro fotografování s účastníky lze ochranu dýchacích cest na nezbytně nutnou dobu sejmout.

Samotné fotografování s hosty bude probíhat bez ochrany dýchacích cest a plexiskla mezi, ochranu zajistí germicidní lampy umístěné ve fotozóně. Účastník je povinen si vydezinfikovat ruce u stojanu umístěného před vstupem do fotozóny. Snímky s větším kontaktem s hostem (než podání ruky, vzetí kolem pasu či ramen) nejsou s ohledem na situaci možné.

Autoři při podepisování budou chráněni plexisklem a germicidními lampami s nepřímým zářením, pro čas podpisu je tedy možné ochranu dýchacích cest sejmout.


Výjimky z výše uvedených pravidel

Dětem do 6 let stačí pouze platná vstupenka.

Další opatření proti onemocnění covid-19

 • Vstupenka zůstane platná na Comic-Con Prague 2022, pokud účastník jednoznačně prokáže, že je v době CCP nemocný covid-19 nebo má nařízenou karanténu nebo měl prokazatelně rizikový kontakt. Prokázání a vrácení vstupného řešte s prodejcem vstupenek Ticketmaster na adrese ticket@ticketmaster.cz
 • Pořadatelům a průvodcům hostů bude denně měřena teplota a se sebemenšími zdravotními komplikacemi budou z pořádání vyloučeni.
 • Úklid a dezinfekce prostor a dotykových ploch budou intenzivní a časté.
 • Ve všech prostorách O2 universa bude probíhat intenzivní výměna vzduchu díky kvalitní vzduchotechnice.
 • V hernách budou dezinfikovány ovladače, myši, klávesnice apod.
 • Pro hosty jsme přichystali speciální sadu opatření.
 • V prostorách pro fotografování a podepisování budou umístěny germicidní lampy s nepřímým zářením.
o germicidních lampách a fotografování s hosty
 • Germicidní lampy jsou speciální lampy se zářiči vyzařujícími krátkovlnné ultrafialové záření UV-C.
 • Záření UV-C hubí viry, bakterie a jejich spory, plísně, kvasnice, roztoče.... Své použití nachází zejména při dezinfekci vzduchu a povrchů.
 • Germicidní lampy se používají v gastronomii i v operačních sálech. Jejich použití je vysoce nadstandardním, výjimečným opatřením.
 • Na Comic-Conu Prague použijeme vysoce výkonné germicidní baktericidní lampy s nepřímým zářením - zářič je uzavřen v krytu, vzduch poháněný ventilátorem proudí kolem zářiče a dezinfikuje se. Záření je zcela uzavřeno v přístroji a provoz je bezpečný po 24 hodin denně i za přítomnosti lidí.
 • Germicidní lampy budou zejména v prostoru pro fotografování, aby bylo bezpečné se fotografovat bez roušky.
 • Při podepisování rovněž využijeme germicidní lampy umístěné za plexisklovou přepážkou pro ochranu hosta. Plexisklo bude s výřezem pro podepsání.

Vrácení vstupenek

Onemocníte-li v době Comic-Conu Prague nemocí covid-19 nebo máte nařízenou karanténu, máte nárok na vrácení vstupenek. Musíte to Ticketmasteru jednoznačně prokázat a vrátí vám peníze.