Vstupenky kupujte zde  

Biografie


Koupit společné foto nebo podpis

MICHAEL IRONSIDE (herec; Kanada)


Účast hosta: neděle 7. 4. 2024Michael Ironside je kanadský herec, dabér a filmař. Studoval na Ontario College of Art v Torontu. Ve věku 15 let napsal divadelní hru nazvanou The Shelter, která získala první cenu v univerzitní soutěži. Také získal ocenění za psaní ve svém senior ročníku na Riverdale Collegiate Institute v roce 1968.

Jako významný herec s více než 270 filmovými a televizními rolemi je známý jako herec zloduchů a antihrdinů, ale také ztvárnil sympatické postavy. Nejznámější jsou jeho role ve filmech akčního a sci-fi žánru a velkým průlomem byla role ve filmu SCANNERS z roku 1981 režiséra Davida Cronenberga.

Mezi další významné role patří Ham Tyler v televizní minisérii V a následujících 19 dílech seriálu. Je také známý díky rolím v TOP GUNU jako Rick "Jester" Heatherly a v TOTAL RECALL jako Richter, vraždící pochop. Ironside ztvárnil zloducha generála Katanu ve sci-fi pokračování HIGHLANDER II: SÍLA KOUZLA. V roce 1993 hrál Diala, hlavního antagonistu ve filmu ZACHRAŇTE WILLYHO! Opět se sešel s režisérem Total Recall, Paulem Verhoevenem, ve filmu HVĚZDNÁ PĚCHOTA. Ironside hrál generála Hugh Ashdowna v TERMINATOR SALVATION, kde si zahrál se svým hereckým kolegou z filmu MECHANIK, Christianem Balem.

Ironside se objevil jako host v televizních seriálech jako HVĚZDNÁ BRÁNA, SMALLVILLE, FLASH a ANDROMEDA.

Propůjčil svůj charakteristický hluboký do různých počítačových her a animovaných seriálů a filmů. Můžeme ho znát jako jako hlas postavy Sama Fishera ve herní sérii TOM CLANCY’S SPLINTER CELL a Jacka Grangera ve hře COMMAND & CONQUER 3: TIBERIUM WARS.