Vstupenky kupujte zde  

Biografie


Koupit společné foto nebo podpis

PAVEL ZEDNÍČEK (herec; Česko)


Účast hosta: neděle 7. dubna 2024Pavel Zedníček je český herec, bavič a moderátor. Ovšem kolegové a přátelé mu přezdívají Čmaňa. Absolvoval Střední průmyslovou školu kožařskou ve Zlíně, obor Pryžová obuv. Obuvnictvím se však nechtěl živit, a tak v letech 1969–1973 vystudoval činoherní herectví na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Již během studií na brněnské JAMU vystupoval v Divadle na provázku v Brně.

Je oblíbeným divadelním, filmovým i televizním hercem. Jeho filmografie obsahuje několik desítek filmových postav. Celá řada filmů, v nichž vytvořil velké role, se těší značné popularitě a stále se objevují na televizních obrazovkách. Z mnoha z nich uveďme filmové série CHOBOTNICE, BÁSNÍCI a filmy jako HOLKA NA ZABITÍ, DOBŘÍ HOLUBI SE VRACEJÍ a další.

Zahrál si například v seriálech LÉTAJÍCÍ ČESTMÍR, ARABELA SE VRACÍ ANEB RUMBURAK KRÁLEM ŘÍŠE POHÁDEK, MALÝ PITAVAL Z VELKÉHO MĚSTA, SANITKA a další. Zahrál si hlavní roli v seriálu ČETNÍCI Z LUHAČOVIC. V televizi působil jako moderátor soutěže KUFR a pořadu PTÁKOVINY.

Působí také jako dabér. Namluvil např. Ala Bundu ze sitcomu Ženatý se závazky či Franka Lamberta z rodinného sitcomu Krok za krokem.