Vstupenky kupujte zde  

Biografie


Koupit společné foto nebo podpis

KEVIN SORBO (herec; USA)


Účast hosta: sobota 6. dubna a neděle 7. dubna 2024Kevin Sorbo je americký herec a producent. Sorbo absolvoval Minnesotskou státní univerzitu v Moorheadu, kde vystudoval dva hlavní obory marketing a reklamu. Následně začal pracovat jako model pro tiskovou a televizní reklamu.

V roce 1993 získal Sorbo průlomovou hlavní roli jako starověký řecký polobůh Herkules ve sérii pěti televizních filmů. Prvním filmem byl HERKULES A AMAZONKY, který byl vysílán v dubnu 1994, ostatní následovaly později v témž roce. Úspěch filmů otevřel cestu k výrobě televizního seriálu HERKULES, který běžel šest sezón. Tento seriál udělal Sorba mezinárodní hvězdou a byl jedním z nejlépe hodnocených televizních pořadů své doby.

Sorbo hrál svou první hlavní filmovou roli ve filmu KULL DOBYVATEL z roku 1997. Po skončení Herkula hrál hlavní roli kapitána Dylana Hunta v science-fiction dramatu ANDROMEDA od roku 2000 do roku 2005. V roce 2006 hrál ve finální sezóně O.C.

V roce 2008 si zahrál ve filmu TOHLE JE SPARTA!, který byl i přes špatné recenze úspěšným filmem. Také znovu ztvárnil roli Herkula ve videohře GOD OF WAR III.

Sorbo je mluvčím a předsedou neziskové organizace A World Fit for Kids! (AWFFK!), která školí teenagery, aby se stali mentory pro mladší děti. V roce 2013 získal Sorbo Cenu veřejného vedení v neurologii od Americké akademie neurologie a Americké mozkové nadace za své úsilí o zvýšení povědomí o mrtvici. Také obdržel Cenu za inspiraci 2013 od Asociace neviditelných postižení.