Vstupenky kupujte zde  

Biografie


Koupit společné foto nebo podpis

PATRICK DUFFY (herec; USA)


Účast hosta: pátek 5. dubna a neděle 7. dubna 2024Patrick Duffy je americký herec a režisér irského původu. Během střední školy žil Duffy v Everettu ve Washingtonu a navštěvoval střední školu Cascade. Na Cascade se účastnil Dramatického klubu a Pep klubu. Akademicky absolvoval na University of Washington v roce 1971 s titulem v oboru drama. Vedl kurzy pantomimy a pohybu. Duffy přičítá své sestře, mezinárodní šampionce skoků do vody, zásluhu na tom, že ho naučila nezbytné plavecké techniky pro jeho první průlom v kariéře.

V roce 1977 získal hlavní roli Marka Harrise v sci-fi televizním seriálu MAN FROM ATLANTIS. Po zrušení seriálu, na začátku roku 1978 dostal velkou příležitost v podobě role Bobbyho Ewinga v prime-time mýdlové opeře DALLAS. Seriál se stal celosvětovým úspěchem. Navzdory úspěchu se Duffy rozhodl opustit seriál v roce 1985 a jeho postava byla zavražděna. Nicméně s poklesem jak seriálu, tak jeho kariéry, se vrátil v roce 1986 ve slavné sprchové scéně.

Po skončení Dallasu v roce 1991 získal Duffy další ikonickou televizní roli jako Frank Lambert v rodinném sitcomu KROK ZA KROKEM. Seriál běžel do roku 1998 a Duffy také režíroval mnoho epizod.

Hrál i v pokračování seriálu DALLAS, který představil novou generaci Ewingových.

Mezi začátkem Man from Atlantis a koncem Kroku za krokem byl Patrick bez práce pouze tři týdny. Od začátku své televizní kariéry hrál hlavní role ve více než desítce televizních filmů a nespočtu speciálů.Patricka Duffyho jsme pozvali ve spolupráci s TV NOVA.