Vstupenky kupujte zde  

Biografie


Koupit společné foto nebo podpis

PAUL MCGILLION (herec; Skotsko/Kanada)


Účast hosta: pátek 5. 4. a sobota 6. 4. 2024Paul McGillion je skotsko-kanadský televizní, filmový a divadelní herec. McGillion se narodil ve Skotsku. Jeho rodina se přestěhovala do Kanady, když mu byly dva roky. Má vzdělání v oblasti výuky a během studia na Brock University byl součástí jejich národního mistrovského týmu v zápasení. Po absolvování začal McGillion svoji kariéru vyučováním divadla v Torontu a každou volnou minutu trávil na konkurzech. Nakonec se přestěhoval do Vancouveru, kde rozsáhle pracoval ve filmu, televizi a divadle.

Je nejvíce známý svou rolí v televizním seriálu HVĚZDNÁ BRÁNA: ATLANTIDA jako Dr. Carson Beckett. Původně byl obsazen jako opakující se host, ale jeho postava se objevila tak často v první sezóně, že byl povýšen na hlavní postavu pro pozdější sezóny.

McGillion hrál mladého Ernsta Littlefielda v první sezóně seriálu HVĚZDNÁ BRÁNA, prvního Tau'ri, který prošel hvězdnou bránou po jejím pohřbení.

McGillion vyjádřil velký zájem o roli Montgomeryho Scotta ve filmu STAR TREK z roku 2009. I když byla role nakonec obsazena Simonem Peggem, McGillion se stále objevil ve filmu v jiné roli.

Zahrál si v řadě úspěšných televizních projektů, jako jsou FLASH, LOVCI DUCHŮ, SVATYNĚ, AKTA X, BYLO, NEBYLO, SMALLVILLE a FARGO.