Vstupenky kupujte zde  

Biografie


Koupit společné foto nebo podpis

ROBERT PATRICK (herec; USA)


Účast hosta: sobota 6. dubna a neděle 7. dubna 2024Robert Patrick je americký herec. V roce 1977 absolvoval střední školu Farmington High School ve městě Farmington v Michiganu. Patrick byl atlet a fotbalista na Bowling Green State University. Odešel ze školy před dokončením studia, když objevil zájem o drama a herectví. Ve věku 26 let se přestěhoval do Los Angeles.

Patrickův první významný hollywoodský film byl SMRTONOSNÁ PAST 2, kde hrál menší roli nohsleda plukovníka Stuarta, než získal roli T-1000, hlavního záporáka ve filmu TERMINÁTOR 2: DEN ZÚČTOVÁNÍ. Tomuto filmu ostatně přisuzuje začátek své kariéry. Mezi jeho další filmové role patří FAKULTA, VOJÁK, SPY KIDS: ŠPIONI V AKCI, CHARLIEHO ANDÍLCI: NA PLNÝ PECKY, GANGSTER SQUAD – LOVCI MAFIE, VLAJKY NAŠICH OTCŮ, NÁVRAT NA VRCHOL a další.

V televizi hrál Patrick zvláštního agenta FBI Johna Doggetta v seriálu AKTA X, plukovníka Toma Ryana v seriálu JEDNOTKA ZVLÁŠTNÍHO URČENÍ, agenta DHS Cabea Galla v seriálu TÝM ŠKORPION a postavy Auggieho Smithe / Bílého draka v seriálu PEACEMAKER. Hrál také v seriálech JACK REACHER, 1923, TRUE BLOOD: PRAVÁ KREV, RODINA SOPRÁNŮ, POSLEDNÍ ZÁKLADNA, ZÁKON GANGU, ZÁKON GANGU: MAYOVÉ a OD SOUMRAKU DO ÚSVITU.

Zahrál si hostující roli v pilotních epizodách seriálu HVĚZDNÁ BRÁNA: ATLANTIDA, kde hrál vojenského velitele expedice Atlantis, Marshalla Sumnera. Hostoval také v seriálech ŽIVÍ MRTVÍ, MACGYVER, CHUCK a další.

Mezi jeho dabingové role patří např. mistr Piandao ve třetí řadě animovaného seriálu AVATAR: LEGENDA O AANGOVI. Daboval také v animovaných seriálech jako JOHNNY QUEST, BATMAN BUDOUCNOSTI, BATMAN, BEN 10 a další.