Vstupenky kupujte zde  

Biografie


Koupit společné foto nebo podpis

CRAIG CHARLES (herec; Velká Británie)


Účast hosta: pátek 5. dubna 2024Craig Charles je britský herec, komik, DJ a televizní a rozhlasový moderátor. Navštěvoval West Derby Comprehensive School a poté Childwall Hall College of Further Education, kde studoval A-levely v oborech historie, vlády a politiky, anglické literatury a obecných studií. Vyhrál národní soutěž pořádanou novinami The Guardian za báseň, kterou napsal ve svých 12 letech.

Charles začal svou kariéru jako básník na britském kabaretním okruhu. Postupně si uvědomil, že poezii používá jako prostředek pro svůj smysl pro humor, a zaměřil se na na stand-up komedii.

Jeho první a nejznámější televizní hereckou rolí je Dave Lister v science fiction komediálním seriálu ČERVENÝ TRPASLÍK. Charles se objevil ve všech dvanácti řadách a také v ČERVENÝ TRPASLÍK: ZEMĚ ZASLÍBENÁ. Spolu s Dannym Johnem-Julesem (Kocour) je Charles jedním ze dvou členů původního obsazení, kteří se objevili ve všech dosavadních epizodách.

Charles moderoval ROBOT WARS na BBC2 (1998–2003) a Channel 5 (2003–04) od druhé řady až do řadu sedmou. Charles poskytnul svůj hlas moderátora pro vysílání soutěže TAKEŠIHO HRAD.

Zazněl jako hlas Asterixe ve filmu ASTERIX DOBÝVÁ AMERIKU.

Charles byl během většiny své kariéry zapojen do hudebního průmyslu. Od 18. října 2021 moderuje odpolední pořad na BBC Radio 6 Music. V roce 2023 získal tento pořad Zlatou cenu Aria za nejlepší hudební zábavný pořad.