Vstupenky kupujte zde  

Biografie


Koupit společné foto nebo podpis

VÁCLAV VYDRA (herec; Česko)


Účast hosta: neděle 7. dubna 2024Václav Vydra se narodil ve slavné herecké rodině. V roce 1977 absolvoval pražskou konzervatoř a působil v několika divadelních souborech. V letech 1979–1994 byl členem Městských divadel pražských a od roku 1995 je členem Divadla na Vinohradech.

Je oblíbeným divadelním, filmovým i televizním hercem. Jeho filmografie obsahuje několik desítek filmových postav. Celá řada filmů, v nichž vytvořil velké role, se těší značné popularitě a stále se objevují na televizních obrazovkách. Z mnoha z nich uveďme filmy S ČERTY NEJSOU ŽERTY, PEKLO S PRINCEZNOU, TANKOVÝ PRAPOR, ČERNÍ BARONI, Z PEKLA ŠTĚSTÍ. V populární tetralogii KAMEŇÁK vytvořil hlavní roli Pepy Nováka.

Ze seriálů kromě Kameňáku si zahrál například v seriálu NÁVŠTĚVNÍCI, POD HLADINOU, BYLO NÁS PĚT, ZDIVOČELÁ ZEMĚ, HOSPODA atd.

S jeho hlasem se můžeme setkat v dlouhé řadě dabovaných zahraničních filmů a významná je i jeho činnost rozhlasová. S manželkou Janou Bouškovou provázejí svým hlasem televizní pořad o amatérském vaření Prostřeno a jako bavič je oblíben v celé řadě zábavních pořadů.

Znám je rovněž jako chovatel koní.