Vstupenky kupujte zde  

Biografie


Koupit společné foto nebo podpis

ANTHONY DANIELS (herec; Velká Británie)


Účast hosta: sobota 6. dubna a neděle 7. dubna 2024Anthony Daniels je britský herec a mim. Vzdělání získal na škole Giggleswick a dva roky studoval právo na univerzitě, poté však studia opustil, aby se věnoval amatérskému divadlu a studiu na Rose Bruford College. Po opuštění školy v roce 1974 pracoval Daniels v BBC Radio a pro Národní divadlo Velké Británie v divadle The Young Vic.

Během práce v divadle dostal pozvání na setkání s režisérem Georgem Lucasm, který pracoval na obsazení hlavních rolí pro chystaný snímek STAR WARS. Od té doby je nejznámější jako herec, který ztvárňuje ikonického protokolárního droida C-3PO ve filmové sérii Star Wars. Je jediným hercem, který pracoval na všech dvanácti Star Wars kino-filmech. V roli C-3PO se podílel na snímcích jako STAR WARS: EPIZODA I – IX, ROGUE ONE: STAR WARS STORY, STAR WARS: KLONOVÉ VÁLKY a krátce si zahrál otroka Taka ve snímku SOLO: STAR WARS STORY.

Anthony Daniels se podílel na mnoha dalších Star Wars projektech. Namátkou se účastnil udílení Oscarů, propůjčil hlas své animatronické postavě pro Disney atrakci, a měl vlastní animovaný seriál DROIDS. KLONOVÉ VÁLKY, LEGO – NOVÉ PŘÍBĚHY Z YODOVY KRONIKY, PŘÍBĚHY DROIDŮ a POVSTALCI jsou některé z dalších animovaných seriálů, kde propůjčil svůj hlas.

Byl hlasem postavy Legolase v animovaném zpracování PÁNA PRSTENŮ od Ralpha Bakshiho. Objevil se také sporadicky v různých dramatech britské televize.

Anthony je hostujícím učitelem na Entertainment Technology Center na Carnegie Mellon University. Je hrdým nositelem zlatého odznaku pořadu Blue Peter.