Vstupenky kupujte zde  

Biografie


ALICE SLAVÍČEK (komiksová výtvarnice; Česko)


Účast hosta: všechny dnyAlice Slavíčková se narodila v Jižních Čechách. Vystudovala Střední uměleckoprůmyslovou školu sv. Anežky České v Českém Krumlově, kde vystudovala obor Užitá malba. Na „Západočeské univerzitě v Plzni“ pak pokračovala na „Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara“, kde zvolila obor „Mediální a didaktická ilustrace“ v ateliéru známého ilustrátora a komiksového kreslíře Václava Šlajcha. Díky tomu byl její závěrečnou prací velkoformátový komiks s tématem 9/11.

V roce 2014 navrhla a s teamem spolužáků realizovala pro Design Blok Prague instalaci s názvem BLACK.BYT, která vyhrála Cenu šéfredaktorů v kategorii NEJLEPŠÍ ŠKOLNÍ INSTALACE. Také byla spolupořadatelem kreslířské, ilustrátorské a malířské soutěže SKEČBETL a v letech 2014-2018 vedla vyhlášenou plzeňskou PECHAKUCHA NIGHT.

V současné době již dva roky pracuje pod vedením Michala Dvořáka na postavě nového superhrdiny DRAWMANA společně se scénáristou Janem Drbohlavem a autorem příběhu Tomášem Belkem. DRAWMAN je ústřední postavou komiksu, který je součástí velkolepého projektu iMUCHA SHOW.

Pro zahraniční vydavatelství nakreslila autobiografické komiksy o osobnostech jako Wes Anderson, David Bowie a Quentin Tarantino.

Alice se mimo komiksu věnuje také ilustrování knih, mezi její nejnovější patří například kniha Taťány G. Brzobohaté POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ. Její kresby využil také Ondřej G. Brzobohatý v klipu ke své písni MYŠLENKY JOHNA LENNONA.