Vstupenky kupujte zde  

Biografie


Koupit společné foto nebo podpis

ERICK AVARI (herec; USA/Indie)


Účast hosta: sobota 6. dubna a neděle 7. dubna 2024Erick Avari je indo-americký herec. Narodil se v indickém Darjeelingu, v podhůří Himaláje. V 80. letech přesídlil do USA a začal se věnovat divadlu, později filmu.

Velmi záhy dokázal, že jeho herecký rozsah je široký, od mýdlových oper až po dramata. Velkou roli, kterou se zvýraznil u diváků byl Kasuf, vůdce domorodců na planetě Abydos ve filmu Rolanda Emmericha HVĚZDNÁ BRÁNA. Společně s Alexisem Cruzem byli jedinými herci, kteří své role zopakovali i ve stejnojmenném navazujícím seriálu HVĚZDNÁ BRÁNA.

Zahrál si výrazné postavy v dalších filmech jako MUMIE, DAREDEVIL, PLANETA OPIC, DEN NEZÁVISLOSTI, MR. DEEDS – NÁHODNÝ MILIONÁŘ, HAČIKÓ – PŘÍBĚH PSA, VIKINGOVÉ atd.

Působil v mnoha seriálech, většinou jen v jedné nebo několika epizodách, jako např. HRDINOVÉ, AKTA X, SKLADIŠTĚ 13, GRIMM, STAR TREK: ENTERPRISE, STAR TREK: HLUBOKÝ VESMÍR DEVĚT, STAR TREK: NOVÁ GENERACE, STRÁŽCE MOŘE, BABYLON 5, atd.

Díky svému exotickému původu a částečně i vzhledu Erick Avari zahrál během své kariéry bezpočet rolí postav mnoha národnosti.