Vstupenky kupujte zde  

Biografie


MAHMUD ASRAR (komiksový výtvarník; Rakousko)


Účast hosta: všechny dnyMahmud Anjum Asrar je turecko-rakouský komiksový výtvarník, který je známý pro svou práci na amerických i neamerických komiksech.

Projevoval zájem o umění a komiksy již od útlého věku. Studoval na Hacettepe University v letech 1994–1996, kde se specializoval na výtvarné umění a grafiku, a na Anatolian University v letech 1996–2000, kde se také specializoval na stejnou oblast.

Asrar získal pozornost spisovatele Jaya Faerbera díky své práci na nezávislé antologii Digital Webbing Presents a díky doporučení od kreslíře Ryana Ottleyho, což vedlo k jeho práci na pravidelné sérii Dynamo 5 vydávané společností Image Comics, kterou Faerber a Asrar spolu vytvořili a na které Asrar pracoval jako pravidelný kreslíř. Mezi jeho další práce pro Image Comics patří Small Gods.

Asrar také nakreslil komiks She-Hulk: Cosmic Collision, který napsal Peter David a byl vydán v prosinci 2008 společností Marvel Comics. Byl kreslířem v komiksové knize Brightest Day: Atom, kterou napsal Jeff Lemire a která vedla k dalšímu příběhu Atoma v Adventure Comics, a byl také kreslířem Supergirl v rebootovaném světě DC Universe v letech 2011 až 2013. Od března 2013 byl Asrar hlavním kreslířem série Ultimate Comics: X-Men. Nedávno pracoval s Markem Waidem na All-New, All-Different Avengers. V současné době pracuje na komiksové sérii Conan Barbar s Jasonem Aaronem.