Vstupenky kupujte zde  

Biografie


JAROSLAV NĚMEČEK (komiksový scénárista a výtvarník; Česko)


Účast hosta: všechny dny



Autor legendárního Čtyřlístku. Příběhy čtyř kamarádů – Fifinky, Bobíka, Pindi a Myšpulína zasadil do malebné krajiny Máchova jezera s hradem Bezdězem. Proměnil ji v pohádkový svět plný fantazie, humoru a dobrodružství. Do roku 1969 nakreslil 736 pokračování seriálu Čtyřlístek a mimo to dodneška ilustroval více než 100 knížek pro děti.

V roce 1990 založil soukromé nakladatelství Čtyřlístek. Všem dobře známé komiksové postavičky Čtyřlístku se také objevily s velkým úspěchem na poštovních známkách české republiky. V roce 2009 bylo otevřeno muzeum Čtyřlístku v Třeskoprskách (Doksech). V roce 2010 se figurky Čtyřlístku dostaly na platné mince Cookových ostrovů.

Od roku 2010 pracoval s režisérem Michalem Žabkou na výtvarné podobě prvního celovečerního animovaného filmu Čtyřlístek ve službách krále, který měl premiéru v roce 2013 a do konce roku ho navštívilo více než 300 000 dětských i dospělých diváků. V roce 2019 pak měl premiéru jeho druhý animovaný celovečerní film Velké dobrodružství Čtyřlístku!. Jak sám říká, připravoval pro tento film kresby celý život, a tím, že jeho postavičky ožily na filmovém plátně, se mu splnil největší sen.