Vstupenky kupujte zde  

Biografie


Marek Dobeš

Narodil se v Praze, vystudoval Univerzitu Karlovu (obor žurnalistika). Jako novinář pracoval v časopise Video Plus, kde začala jeho láska k filmům.
Filmu se věnoval nejprve jako novinář v časopisech Premiere, Cinema a Kinorevue, v televizním Kinoboxu a posléze i jako tvůrce.

Napsal a režíroval kultovní krátkometrážní film - BYL JSEM MLADISTVÝM INTELEKTUÁLEM (1998), která uspěla i v zahraničí; dále černou komedii CHOKING HAZARD (2004) o hledání smyslu života.

Spolupracoval na komedii Milana Šteindlera O ŽIVOT (2007) a jako scenárista a autor námětu stojí za veleúspěšným seriálem MÍSTO NAHOŘE (2002), kde si taky zahrál jednu z rolí, i jeho méně úspěšným pokračováním MÍSTO V ŽIVOTĚ (2006). Herecky se ještě podílel na filmech ZAHRADNÍK (2006) a MODLITBA (2010).

Spisovatelskou řeholi si vyzkoušel také, napsal knihu JE DOBRÉ BÝT MRTVÝ (2000) o schopnostech zombie ve světě mrtvých. Významná je jeho spolupráce s Petrem Jáklem na filmu podle další vlastní knihy – KAJÍNEK (2010). Ve spolupráci s Patrem Jáklem pokračoval i nadále, je autorem původní verze scénáře filmu JAN ŽIŽKA. Je autorem množství povídek napsaných pro sci-fi měsíčník Ikarie, později XB-1 a Pevnost. S Lucií Lukačovičovou napsal román pro děti a mládež Vánoční příběh.

Pro Českou televizi natočil dokumentární film Cesta na Měsíc, následoval dokumentární seriál z historie české kopané pro Fotbalovou asociaci české republiky a ČT sport s názvem Česká fotbalová mašina. Dramaturgicky se podílel na projektech České televize Rozsudek a úvodním nastavení seriálu o české armádě Provedu.

Aktuálně Marek Dobeš uvádí svůj nový autorský film ĎÁBLOVA SBÍRKA, černou komedii, kterou představí na Comic-Conu Prague 2023.

Marek Dobeš spoluvlastní společnost Alfedus, která dělá mj. reklamy, krátké filmy a videofilmy.