Vstupenky kupujte zde  

Biografie


Koupit společné foto nebo podpis

DAN FOGLER (herec; USA)


Účast hosta: pátek 14. 04. 2023 a sobota 15. 04. 2023Dan Fogler je americký herec, komik a spisovatel. Prosadil se ve svém debutu na Broadwayi jako William Barfée v broadwayském muzikálovém hitu The 25th Annual Putnam County Spelling Bee. Fogler získal prestižní cenu Tony za nejlepšího herce v hlavní roli, cenu Theatre World Award, Outer Circle Award a Drama Desk Award v rámci Outstanding Ensemble Performance.

Dan Fogler si zahrál například Randyho Daytonu ve snímku SKÓRUJ! a ve snímku KLIKAŘ CHARLIE si zahrál po boku Dana Cooka a Jessicy Alby. Fogler si zahrál po boku dalších hereckých hvězd také ve snímcích jako FANOUŠCI, NOC JE JEŠTĚ MLADÁ. V současnosti je známý díky ikonické roli Jacoba Kowalského ve franšíze FANTASTICKÁ ZVÍŘATA.

Jeho první televizní vystoupení bylo v roce 2002 v pořadu 30 SECONDS TO FAME jako soutěžící napodobující Al Pacina. Následně si zahrál v množství televizních seriálů jako GOLDBERGOVI, HANNIBAL, DOBRÁ MANŽELKA a daboval například pro seriál AMERICKÝ TÁTA. V současné době je známý díky roli Luka v posledních třech sériích televizního seriálu ŽIVÝ MRTVÝ.

Dan Fogler je také úspěšný spisovatel komiksů. V roce 2010 Archaia Comics vydala hororovou antologii Moon Lake. Tato sbírka příběhů zachycuje minulost, přítomnost a budoucnost nejstrašidelnějšího města na Zemi, Moon Lake.

Dan Fogler se narodil v Brooklynu v New Yorku.