Vstupenky kupujte zde  

Biografie


Koupit společné foto nebo podpis

DANNY GLOVER (herec; USA)


Účast hosta: Sobota 15. dubna and neděle 16. dubna 2023Danny Glover je americký herec, filmový režisér a politický aktivista.

Glover původně pracoval v městské správě odbor rozvoje komunity, než přešel do divadla. Má za sebou řadu filmových, divadelních a televizních rolí a nejvíce se proslavil rolí losangeleského policejního seržanta Rogera Murtaugha v sérii akčních filmů SMRTONOSNÁ ZBRAŇ, kde hrál po boku Mela Gibsona a Joa Pesciho.

Později si zahrál hlavní roli poručíka LAPD Mika Harrigana v blockbusteru PREDÁTOR 2 a manžela Whoopi Goldbergové ve slavné literární adaptaci BARVA NACHU. Hrál také poručíka Jamese McFeeho ve filmu SVĚDEK.

V roce 2004 se objevil jako detektiv David Tapp v nízkorozpočtovém hororu SAW. Glover hrál také prezidenta Wilsona v katastrofickém filmu režiséra Rolanda Emmericha 2012.

V roce 2022 ocenila Glovera Akademie filmových umění a věd Humanitární cenou Jeana Hersholta. Kromě toho Glover obdržel řadu ocenění, včetně Ceny prezidenta NAACP a Kubánské národní medaile přátelství od Kubánské státní rady. Získal také nominace na čtyři ceny Primetime Emmy, čtyři ceny Grammy a cenu Daytime Emmy. IndieWire ho označila za jednoho z nejlepších herců, který nikdy nezískal nominaci na Oscara.

Přináší / sponsored by VOYO