Vstupenky kupujte zde  

Biografie


ALICE SLAVÍČKOVÁ (komiksová výtvarnice; Česko)


Účast hosta: všechny dnyAlice Slavíčková se narodila v Jižních Čechách. Vystudovala Střední uměleckoprůmyslovou školu sv. Anežky České v Českém Krumlově, kde vystudovala obor Užitá malba. Na Západočeské univerzitě v Plzni pak pokračovala na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara, kde zvolila obor Mediální a didaktická ilustrace v ateliéru známého ilustrátora a komiksového kreslíře Václava Šlajcha. Díky tomu byl její závěrečnou prací velkoformátový komiks s tématem 9/11.

V roce 2014 navrhla a s teamem spolužáků realizovala pro Design Blok Prague instalaci s názvem BLACK.BYT, která vyhrála Cenu šéfredaktorů v kategorii NEJLEPŠÍ ŠKOLNÍ INSTALACE. Také byla spolupořadatelem kreslířské, ilustrátorské a malířské soutěže SKEČBETL a v letech 2014-2018 vedla vyhlášenou plzeňskou PECHAKUCHA NIGHT.

V současné době již dva roky pracuje pod vedením Michala Dvořáka na postavě nového superhrdiny DRAWMANA společně se scénáristou Janem Drbohlavem a autorem příběhu Tomášem Belkem. DRAWMAN je ústřední postavou komiksu, který je součástí velkolepého projektu iMUCHA SHOW.

Alice se mimo komiksu věnuje také ilustrování knih, mezi její nejnovější patří například kniha Taťány G. Brzobohaté POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ. Její kresby využil také Ondřej G. Brzobohatý v klipu ke své písni MYŠLENKY JOHNA LENNONA.