Vstupenky kupujte zde  

Biografie


Koupit společné foto nebo podpis

TONY AMENDOLA (herec; USA)


Účast hosta: všechny dnyDíky vice než 40 leté filmové a seriálové kariéře se Tony Amendola už označuje za veterána tohoto průmyslu. Mezi jeho filmové úspěchy patří KOKAIN režiséra Teda Dammeho po boku Johnnyho Deppa, ZORRO: TAJEMNÁ TVÁŘ režiséra Martina Campbella po boku Anthonyho Hopkinse a Antonia Banderase a OSAMĚLÁ HVĚZDA režiséra Johna Saylese po boku Chrise Coopera. Mezi jeho další pamatování hodné filmové role patři ANNABELLE a ŠÍLENÁ MATKA.

Na televizních obrazovkách se Tony Amendola objevoval například v ikonické roli Geppetta v seriálu společnosti ABC BYLO, NEBYLO, také se objevoval jako Edouard Kagame v seriálu CONTINUUM a jako mistr Bra'tac v seriálu HVĚZDNÁ BRÁNA. Mezi další televizní seriály, kde si Tony Amendola zahrál, se řadí například DEXTER, SHOW JERRYHO SEINFELDA, ADVOKÁTI, WILL A GRACE, AKTA X, ČARODĚJKY, STAR TREK: VESMÍRNÁ LOĎ VOYAGER a ODSTŘELOVAČ.

Skrze dabing a motion capture Tony Amendola zanechal svůj hlas a tvář ve světech WORLD OF WARCRAFT, CALL OF DUTY: BLACK OPS III a STAR WARS JEDI: FALLEN ORDER. Navíc je zakládající člen a bývalý kreativní ředitel respektované divadelní společnosti Antaeus, která v Los Angles produkuje klasickou divadelní tvorbu.

Narodil se ve městě New Haven v americkém Connecticutu do rodiny dělníků. Tony byl prvním z rodiny, kdo vystudoval vysokou školu. Prvních dvanáct let své kariéry strávil v divadle, na prknech, která znamenají svět. V současné době žije v Los Angeles se svou manželkou Judith.