Vstupenky kupujte zde  

Biografie


JIŘÍ KILEVNÍK (tvůrce vizuálních efektů; Kanada/Česko)


Účast hosta: všechny dnyJiri Kilevnik je známý především jako tvůrce vizuálních efektů v Hollywoodu a Kanadě pro projekty jako Hry o Trůny, Stranger Things, Star Wars, WandaVision, Bloodshot, atd.

Narodil se v České republice v Hradci Králové a v současné době žije permanentně v Kanadě ve městě Montreal. K vizuálním efektům ho to táhlo už ve velmi brzkém věku, kdy poprvé viděl film Star Wars Nová Naděje.

Po dokončení školy začal pracovat v Praze primárně na reklamních spotech v postprodukčních studiích a agenturách. Po nabrání zkušeností se přesunul do role freelancera a pracoval například v Barceloně, Londýně, USA v renomovaných studiích na vizuální efekty. Pracoval i na vlastních projektech jako například vývoj digitálních herců pomocí umělé inteligence, integrace umělé inteligence v oboru vizuálních efektů, která dalším umělcům usnadňuje každodenní práci. Spolupracoval například pro společnost Spotify se zpěvákem the Weeknd, kde využil tuto technologii k vytvoření jeho digitálního dvojníka, který je schopen komunikovat pomocí algoritmů.

Nyní pracuje jako supervizor vizuálních efektů pro renomované Kanadské studio vizuálních efektů Rodeo FX a pracuje na projektech společností Marvel, Netflix, Amazon, Warner Bros. a další.

Za svoji práci držitelem několika ocenění například z Austrálie, USA, Kanady, Velké Británie a Francie.