Vstupenky kupujte zde  

Biografie


Koupit společné foto nebo podpis

EDWARD JAMES OLMOS (herec; USA)


Účast hosta: sobota 16. 10. a neděle 17. 10. 2021Edward James Olmos v roce 1978 při konkurzu na jinou divadelní hru dostal nabídku si zahrát v připravovaném muzikálním dramatu ZOOT SUIT. Během doby, kdy hrál v této hře, obdržel ceny Los Angeles Drama Critics Circle, Theatre World Award a dokonce byl nominován na Tony Award.

Herecké role přišly záhy na to. V roce 1982 přijal roli Gaffa po boku Harrisona Forda ve filmu BLADE RUNNER. Po náročných vyjednávání ohledně kreativní kontroly se v roce 1984 stal se svou postavou poručíka Martina Castilla součástí populárního seriálu MIAMI VICE.

Televizní seriál BATTLESTAR GALACTICA získal během čtyř sérií nadšené recenze a stal se jedním z nejlépe hodnocených science fiction seriálů vůbec (včetně cen Peabody Award a několika Emmy). Edward James Olmos hrál hlavní roli admirála Adamy, srdce a duši celého seriálu (dokonce několik dílů Battlestar Galacticy režíroval a stejně tak snímek Battlestar Galactica: Plán).

Edward se v poslední době objevil například v rolích vraždícího profesora Gellara v HBO seriálu DEXTER, čestného vůdce Roberta Gonzalese v AGENTI S.H.I.E.L.D., oslabeného mexického patriarchy Felipeho Reyese v ZÁKON GANGU: MAYOVÉ nebo dokonce jako hlas Chicharróna v Disney animovaném snímku COCO.