Vstupenky kupujte zde  

Biografie


ALVARO MARTÍNEZ BUENO (komiksový kreslíř; Španělsko)


Účast hosta: všechny dny


Alvaro Martínez pochází z Kantábrie, která je známá jako oblast, odkud pochází ty nejlepší ančovičky (aspoň se to tak říká). Od roku 2004, kdy získal akademický titul v oblasti umění na University of Salamanca, pracoval jako ilustrátor v mnoha odvětvích, ale převážně jako storyboardista v reklamě a filmu (například NIC NÁS NEROZDĚLÍ, ZIP & ZAP A KULIČKOVÝ GANG).

Po náročné a intenzivní přípravě tento rodák z Torrelavegary začal pracovat v oblasti komiksu. Jeho prvotinou pro americký trh byla práce pro Valiant Entertainment, kde nakreslil dvanáct stránek pro HARBINGER číslo 10, který graficky vytahoval slavný Stefano Gaudiano.

Alvaro se následně přesunul do vydavatelství Marvel a zanechal svou stopu na titulech jako IRON MAN ANNUAL, ULTIMATE COMICS X-MEN a CATACLISM: ULTIMATE X-MEN.

Poté zakotvil natrvalo u vydavatelství DC Comics a stal se exkluzivním umělcem tohoto vydavatelského domu. Pracoval na několika číslech série AQUAMAN, CONVERGENCE: BOOSTER GOLD, GRAYSON, ROBIN WAR nebo TEEN TITANS. Přemístil se do Batmanova pomyslného rajónu, když pracoval na sérii GRAYSON, BATMAN ETERNAL a pokračování BATMAN & ROBIN ETERNAL, což vedlo k sérii ZNOVUZROZENÍ HRDINŮ DC: BATMAN DETECTIVE COMICS, do které přispíval po boku Raüla Fernándeze.

V současné době Alvaro, společně se scénáristou Jamesem Tynionem IV a Raülem, pracuje pro DC Comics na kritikou oceňované sérii JUSTICE LEAGUE DARK.