iMucha

Michal Dvořák navazuje na světové úspěchy projektu Vivaldianno Reloaded. Nová show fascinuje komiksovým příběhem, revoluční technologií i genialitou Alfonse Muchy.

Unikátní multimediální show iMucha s podtitulem Alphonse Mucha Visual Experience se představí 22. října 2020 v Praze v O2 universum. Krásky z plakátů, malovaná historie Slovanské epopeje i neznámá díla se poprvé ukážou světu v pohybu v důmyslných animacích. Komiks, technologicky nejvyspělejší projekce nebo dechberoucí stagedesign umocní paralelní příběh secesního malíře. iMucha show je novým projektem Michala Dvořáka, který po úspěchu projektu Vivaldianno aspiruje na další úspěšnou světovou touringovou show.

iMucha je unikátní mezinárodní multimediální show na motivy života světového malíře, grafika, designéra a legendy stylu secese Alfonse Muchy. Projekt iMucha je dalším dílem z dílny Michala Dvořáka, který mimo jiné právě dokončil podzimní turné se svou skupinou Lucie a s mezinárodním 3D koncertním příběhem Vivaldianno Reloaded procestoval přes 40 světových metropolí.

„S show iMucha navazujeme na úspěchy, kterých se podařilo dosáhnout s Vivaldiannem. Těší mě, že nás v zahraničí přezdívají koncertní Cirque de Soleil. Sice nejsme cirkus, ale přirovnání k nejúspěšnějšímu světovému projektu beru jako pochvalu. Za pět let jsme postupně nadchli publikum například v České republice, Anglii, Brazílii, Spojených arabských emirátech, Izraeli nebo v Rusku. Jsem hrdý na to, že českému projektu se i v takových destinacích podařilo vyprodat sportovní haly,“ sdělil Michal Dvořák, autor a režisér projektu a doplnil: „V nové show iMucha půjdeme ještě o krok dál, budeme více vizuální, více výpravní, pracujeme se špičkovými technologiemi a snažíme se zapojit i světové umělce. Po skvělé spolupráci s Piercem Brosnanem a sólistkou Hanse Zimmera Tinou Guo jednáme o spolupráci s dalšími fenomény mezinárodního showbusinessu. O koho jde, zatím neprozradím.“

Na podzim roku 2020 se v Praze poprvé odprezentuje jedinečná technologie spojující celovečerní multimediální show, komiksový příběh, originální živou hudbu, tanec i světelné efekty. Celoprostorové projekce vdechnou život starým obrazům díky novému software EbSynth. Za jeho zrodem stojí tým výzkumníků z ČVUT FEL vedený prof. Danielem Sýkorou, který spolupracuje mimo jiné se společnostmi jako je Adobe, Disney nebo Snap.

Superhrdina Drawman vypráví svůj příběh mladého kreslíře komiksů z New Yorku a jeho francouzské lásky. Díky ní objevuje život a dílo secesního génia Alfonse Muchy.

„Divákovu pozornost přitáhneme současným příběhem z popkultury, srozumitelným všem, příběhem o superhrdinovi Drawmanovi. Dovoluji si tvrdit, že show má i lehce filozofický přesah. Diváci zjistí, že posláním umění není jen zábava, ale najdou jeho hlubší smysl,“ popsal autor scénáře Tomáš Belko.

Tvůrci projektu iMucha s nadsázkou tvrdí, že oživí Belle Epoque a naplní ji současnou energií a ukáže, jak by vypadala tvorba pokrokového Alfonse Muchy, kdyby žil v současnosti. Show nadchne diváky originální moderní hudbou a choreografií, nejmodernější scénickou a projekční technologií umocněnou světelným a laserovým parkem a křišťálově průzračným zvukem.

Premiéra mysteriózní show iMucha se koná 22. října 2020 v Praze, v roce 160. výročí od narození geniálního malíře a designéra Alfonse Muchy. Vstupenky jsou k dostání od 11. prosince 2019 v síti Ticketmaster.


Program iMucha v rámci Comic-Con Prague

Jak se tvoří první česká komiksová multimediální show iMucha?
Unikátní multimediální show iMucha, Alphonse Mucha Visual Experience má premiéru v říjnu. Odhal tajemství jejího vzniku a podívej se do zákulisí. Autoři projektu Michal Dvořák, Tomáš Belko a mistři vizuálních efektů z PFX pod vedením Jiřího Míky ukážou, jak se dá rozhýbat a oživit umění a komiks.


iMucha aneb jak oživit kreslené obrazy a komiks?
Drawman je nový superhrdina, ale i první multimediální show s oživeným komiksem a rozhýbaným dílem geniálního Alfonse Muchy. Nahlédni pod ruce jeho tvůrci Michalu Dvořákovi. Nech se fascinovat softwarem týmu z ČVUT FEL vedeným prof. Danielem Sýkorou, který spolupracuje s Adobe, Disney nebo Snap.


Hvězdný tým nového komiksu a show iMucha poprvé na scéně
Jak vzniká první česká komiksová multimediální show? Máš jedinečnou šanci podívat se do útrob hvězdného týmu. Spoluautor a producent Michal Dvořák, spoluautor a scénárista Tomáš Belko, ilustrátorka Alice Slavíčková představí poprvé veřejnosti komiks iMucha a novou show. Buď u zrodu superhrdiny!


Staň se součástí komiksu iMucha!
Stánek hledejte v 1. patře.
Vyfoť se v interaktivní expozici iMucha, Alphonse Mucha Visual Experience a CEWE Fotolab. Dostaň se do limitované edice komiksu. I ty můžeš být superhrdina! Sleduj příběh muže, který s tužkou v ruce čelil zlu, pobláznil svět a secesi nazývali jeho jménem. Světová premiéra show iMucha je už letos v říjnu.