Kromě úžasného podzimního literárního festivalu HumbookFest vznikla v roce 2018 HumbookStage. Koná se během veletrhu Svět knihy a od roku 2020 se objevuje i na dalších akcích.
Pro Comic-Con Prague byl připraven nadupaný program s autory, redaktory, blogery a dalšími hosty a kromě toho i stánky s knížkami a merchem.

Literární program na HumbookStage vám přináší nakladatelství Albatros ve spolupráci s Euromedia, Argo a CREW.

Humbook Stage web

Humbook Stage na Facebooku


Program HumbookStage

Neděle 9. 2. 2020

Čas Název Účinkují Obsah
10.00 - 11.00 „Nejenbook“ – nejen o skvělých knihách, jen se skvělými lidmi Pavel Renčín, Martin Veselovský, Jakub Szántó Spisovatel Pavel Renčín knihy nejen rád píše, ale taky si o nich rád povídá. A jeden se nestačí divit, kdo všechno je milovníkem fantasy! S moderátorem a novinářem Martinem Veselovským a zahraniční zpravodajem ČT na Blízkém východě Jakubem Szántó bude nicméně mluvit nejen o jejich oblíbených fantasy knížkách, ale třeba i o tom, co říkají na seriál Zaklínač nebo poslední Star Wars.
11.30 - 12.30 O young adult komiksech a nejen o nich Jirka Pavlovský, Filip Škába, Martin Šinkovský, Jonáš Ledecký Komiksů s označením young adult u nás vychází čím dál víc. Čarodějova nevěsta, Mera, Netvora, Srdcerváči, Trikolora... Co mají společného? Jak se liší od komiksů bez nálepky YA? O tom všem budou diskutovat Jirka Pavlovský z nakladatelství CREW, překladatel Filip Škába, komiksový scenárista Martin Šinkovský a kreslíř Jonáš Ledecký.
13.00 - 14.00 Fantastické vyhlídky Boris Hokr (Laser), Vojta Záleský (Fragment), Katka Stupková (CooBoo) Jak rozpoznat nové trendy nejen na poli young adoult literatury? Jak objevovat nové autory v cizině i u nás? A na jaké knižní pecky se můžeme těšit v tomto roce? Prozradí redaktoři Boris Hokr (Laser), Vojta Záleský (Fragment), Katka Stupková (CooBoo) a Milan Žáček (Host).
14.30 - 15.30 Budování fantasy světů Pavel Bareš, Theo Addair, Kateřina Šardická, Martin Bečan Neexistující království v exotických krajinách, daleké planety a jejich podivné technologie či velkolepá města plná křivolakých uliček... Místa, která nás fascinují. Světy, do nichž chceme proniknout.Jak je autoři budují ve své hlavě a pomocí slov a vět potom v našich představách? Diskutovat o tom budou Katka Šardická, Pavel Bareš, Theo Addair a Martin Bečan.
15.00 - 17.00 Městská fantasy v podání Bena Aaronovitche Ben Aaronovitch Benu Aaronovitchovi učaroval nejen Pán času, ale taky Londýn. Právě do něj zasadil svou úspěšnou urban fantasy sérii s konstáblem Peterem Grantem. O specifikách městské fantasy s Benem Aaronovitchem a překladatelem Milanem Záčkem.
Host byl pozván nakladatelstvím Argo .
17.30 - 18.30 S Harrym Potterem na věčné časy Ondra Müller, Potterfan Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat. Harry Potter letos oslaví 20 let od prvního vydání v češtině a jeho obliba neklesá, spíš naopak. Proč? Odpověď budou společně hledat Potterfani a Ondřej Müller, programový ředitel nakladatelství Albatros a člověk, který objevil Harryho Pottera ve světě a přivedl ho k nám.