Vstupenky kupujte zde  

Biografie


ESAD RIBIĆ (komiksový výtvarník; Chorvatsko)


Účast hosta: všechny dnyEsad Ribić je chorvatský komiksový výtvarník. Ribić absolvoval Školu aplikovaného umění a designu ve Záhřebu jako grafický designér. Na začátku 90. let začal tvořit komiksy. Vytvářel krátké stripové příběhy a ilustrace pro chorvatský časopis Plavi (Vjesnik) a německý Gespenster Geschichten (Bastei Verlag). Ribić také pracoval pro Zagreb Film jako animátor.

V lednu 2013 začali Ribić a spisovatel Jason Aaron sérii THOR: ZABIJÁK BOHŮ. Tato série byla vyhlášena 8. nejlepším příběhem o Thorovi vůbec podle Comicbook.com.

V roce 2015 bylo oznámeno, že Ribić bude jedním z umělců pracujících na nové sérii Meta-Baronů napsané Alejandro Jodorowským a Jerry Frissenem, ale jeho kresby nebyly vydány kvůli zrušení série. V květnu téhož roku nakreslil limitovanou sérii SECRET WARS s Jonathanem Hickmanem. Série byla pozitivně hodnocena kritiky, kteří chválili příběh, postavy, akci a výtvarné styly.

V roce 2019 Ribić napsal a nakreslil one-shot CONAN THE BARBARIAN: EXODUS. V září 2019 debutovala čtyřdílná minisérie KING THOR, na které se Ribić spolupracoval opět s Aaronem.