Vstupenky kupujte zde  

Biografie


Koupit společné foto nebo podpis

MIROSLAV DONUTIL (herec; Česko)


Účast hosta: sobota 6. dubna 2024Miroslav Donutil je český herec, moderátor, bavič a zpěvák. V roce 1973 vystudoval činoherní herectví na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Již za studií hrál v Divadle Husa na provázku v Brně, kde působil od roku 1973 až do roku 1990. Poté se stal členem souboru Činohry Národního divadla, kde působil do roku 2013.

Je oblíbeným divadelním, filmovým i televizním hercem. Jeho filmografie obsahuje několik desítek filmových postav. Celá řada filmů, v nichž vytvořil velké role, se těší značné popularitě a stále se objevují na televizních obrazovkách. Z mnoha z nich uveďme filmy PELÍŠKY, TANKOVÝ PRAPOR, ČERNÍ BARONI, DĚDICTVÍ ANEB KURVAHOŠIGUTNTAG a další.

Zahrál si například v seriálech DÁMA A KRÁL, ŠPUNTI NA CESTĚ, LABYRINT, ČETNICKÉ HUMORESKY, a další. Ze seriálových rolí Miroslava Donutila patří mezi nejpopulárnější postava svérázného beskydského lékaře Martina Elingera ze seriálu DOKTOR MARTIN.

Je ceněn zejména jako nadaný komik a vypravěč.

Během programu Comic-Conu Prague 2024 představí nový mysteriózní, paranormálně pojatý seriál z produkce TV Nova, ZÁHADNÉ PŘÍPADY.