Vstupenky kupujte zde  

Biografie


František Kotleta (spisovatel; Česko)


Účast hosta: Pátek 5. dubna a sobota 6. dubna 2024V současnosti nejprodávanější spisovatel české fantastiky a jeden z představitelů tzv. akční školy. Jeho zásadní sérií je Bratrstvo krve, kde s velkou mírou nadsázky a humoru předkládá čtenářům boj upírů a mimozemšťanů o nadvládu nad planetou Zemí.

Nejúspěšnější je pak série Spad, která se naopak velmi civilně potýká s tématem světa po třetí světové válce, v jehož ruinách se skupina stárnoucích českých vojáků pokouší obnovit civilizaci.

Dále napsal dvojice knih Perunova krev nebo Undergound, čtveřici knih o speciálním detektivovi Tomáši Koskovi, samostatné knihy jako například, Poutník z Mohameda. Jako editor i autor se podílel na antologiích Ve stínu Říše, Ve stínu apokalypsy, Ve stínu Magie.

František Kotleta je oblíbeným autorem pro svou schopnost psát akci, pracovat s humorem a lidským rozměrem svých postav. Za pseudonymem stojí bývalý novinář, dokumentarista a vysokoškolský pedagog Leoš Kyša, který vydává knihy i pod vlastním jménem, například z alternativní historie Sudetenland.