Vstupenky kupujte zde  

Biografie


Jan Kotouč se narodil v Praze. Je autorem dvou desítek románů a řady povídek.

Do povědomí čtenářů se poprvé dostal roku 2008, kdy vyhrál v prestižní Ceně Karla Čapka s novelou Příliš blízké setkání a na to navázal roku 2009 prvním románem Pokračování diplomacie. Píše hlavně z žánru sci-fi a alternativní historie. Od roku 2020 je spisovatelem na plný úvazek.

Jeho dobrodružná military sci-fi série Centrální impérium byla kompletně přeložena do angličtiny a stala se i předobrazem pro sci-fi prostředí pro mezinárodní soutěž kyberbezpečnosti ECSC pořádanou v Praze v roce 2021.

Z žánru vesmírné military sci-fi je i sedmidílný cyklus Sektor Hirano.

Jeho nejúspěšnější sérií je série alternativní historie České země, kde Česko-slovenské království bojuje na otevřeném moři s carským Ruskem v alternativních 40. letech 20. století.

Populárním se rychle stal i jeho samostatný román Strnadův efekt (2023), sci-fi ze současného ČR. Kromě toho píše povídky do řady prestižních žánrových antologií.

Jan Kotouč také přispěl do řady jiných sérií a cyklů. V roce 2013 obohatil řady JFK románem Invaze. Do světa amerického spisovatele Erica Flinta, úspěšné alternativní série Rings of Fire, přispěl spolu s Lucií Lukačovičovou povídkou do pravidelného dvouměsíčníku Grantville Gazette.

Do světa úspěšné americké série o Honor Harringtonové od Davida Webera přispěl novelou, která vyšla roku 2022 v antologii What Price Victory?

Je populárním hostem na řadě conů a setkání fanoušků. Několik let také organizoval literární blok na Comic-Conu Prague, Comic-Conu Junior a Festivalu Fantazie. Také učí tvůrčí psaní a sci-fi a fantasy literaturu na Vysoké škole kreativní komunikace a na University of New York Prague.

Mezi jeho koníčky patří cestování, čtení, historie, hraní počítačových her a povídání si s náhodnými lidmi.