Vstupenky kupujte zde  

Biografie


Koupit společné foto nebo podpis

WARWICK DAVIS (herec; Velká Británie)


Účast hosta: sobota 6. dubna a neděle 7. dubna 2024Warwick Davis je britský herec a televizní moderátor. Vzdělání získal na škole Chinthurst School v Tadworth, Surrey a později na City of London Freemen's School.

Když bylo Davisovi 11 let, jeho babička slyšela rozhlasovou reklamu hledající lidi o výšce 120 cm nebo menších pro snímek STAR WARS: NÁVRAT JEDIŮ. Pro Davise, fanouška Star Wars, to bylo splněním snu. Původně byl obsazen jako vedlejší postava Ewoka, ale George Lucas si ho vybral jako Wicketa poté, co viděl, jak hraje Ewoka. Davis se vrátil do světa Star Wars několikrát prostřednictvím televizních filmů, animovaných seriálů, spin-off filmů a hlavních Star Wars epizod. Davis se také objevil ve filmu STAR WARS: VZESTUP SKYWALKERA, kde opět ztvárnil roli Wicketa po boku se svým synem Harrisonem.

Stal se hlavním hercem a společně s Valem Kilmerem hrál ve fantasy filmu WILLOW, který měl královskou premiéru před princem a princeznou z Walesu. Jako Willow se vrátil nedávno také v Disney+ seriálu Willow.

Davis hrál roli profesora Filia Flitwicka ve filmové sérii HARRY POTTER. Kromě role Flitwicka hrál také roli goblina Griphooka v HARRY POTTER A RELIKVIE SMRTI - ČÁST 1, ČÁST 2.

Je známý také z filmové série SKŘET, filmové verze STOPAŘŮV PRŮVODCE PO GALAXII a LETOPISY NARNIE: PRINC KASPIAN. Davis se objevil také v televizních seriálech jako PÁN ČASU, MERLIN, atd.

Davis je spoluzakladatelem organizace Little People UK, charity poskytující podporu lidem trpící nanismem a jejich rodinám.