Vstupenky kupujte zde  

Biografie


BARTOSZ SZTYBOR (scénárista a komiksový scénárista; Polsko)


Účast hosta: všechny dnyBartosz Sztybor se narodil ve Varšavě. Je autorem komiksů i filmových scénářů, scenáristou televizních pořadů a dokumentů a autorem knih pro děti. V Polsku napsal desítky komiksů a grafických románů, mimo jiné sérii pro dospívající Niezła draka, Drapak! s kresbami Tomasze Kaczkowského, oceňovaný autobiografický grafický román Vrať se ke mně znovu s kresbami Wojciecha Stefaniece a několik děl ilustrovaných Piotrem Nowackým (Zkažená, O tom to není a Možnosti). Napsal i scénář k filmu Pan Auťák a templáři

Jeho krátké komiksy a stripy byly publikovány téměř ve všech komiksových časopisech a ve většině významných polských novin. Za své komiksy a filmy získal řadu ocenění na různých festivalech po celém světě (včetně ceny pro nejlepšího scénáristu v Brazílii, Španělsku a Polsku).

Ve Spojených státech debutoval v roce 2010 několika krátkými komiksy publikovanými v komiksové publikaci Zombie Terror a v roce 2016 vydal ve Francii svůj první příběh Unlucky s kresbou Ivana Šavrina.

Také je narrative director v polském studiu CD Projekt RED, které stálo mimo jiné za kultovními počítačovými hrami ZAKLÍNAČ nebo CYBERPUNK 2077, na níž Bartosz Sztybor spolupracoval a napsal scénář ke stejnojmenným komiksovým sériím (česky CYBERPUNK 2077: MÁŠ MOJE SLOVO, Crew 2023) a k japonskému anime seriálu CYBERPUNK: EDGERUNNERS. Premiéru měl na Netflixu v roce 2022, v 37 zemích se držel mezi Top 10 pořady a získal americkou cenu Crunchyroll Anime Award.

Sztybor je autorem scénáře komiksové série ZAKLÍNAČ, do češtiny byly přeloženy zatím tři knihy, naposledy v roce 2023 ZAKLÍNAČ – BALADA O DVOU VLCÍCH. Sztyborovy komiksy vyšly ve většině evropských zemí a ve Spojených státech u nakladatelství Boom! Studios a Dark Horse Comics.