Vstupenky kupujte zde  

Biografie


ŠTĚPÁNKA JISLOVÁ (komiksová výtvarnice; Česko)


Účast hosta: sobota 6. 4. 2024Česká ilustrátorka a komiksová autorka. Vystudovala Fakultu designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni a své krátké komiksové příběhy publikovala v řadě domácích (Aargh, Caves, BubbleGun, XEROX) i zahraničních sborníků (Bobla, Dirty Diamonds, CBA).

S komiksem Strom vyhrála v roce 2013 soutěž CZ.KOMIKS. Zúčastnila se komiksového sympozia Superhdinové východního bloku galerie Klatovy Klenová a v roce 2016 se stala rezidentkou Wilkinson College v Kalifornii v rámci prestižního grantu Getting to know Europe. Je spoluzakladatelkou české pobočky Laydeez Do Comics, organizace, která si klade za cíl představovat široké veřejnosti komiksové autorky a jejich tvorbu.

Stavebním kamenem jejích prací je příběh a způsoby jeho odvyprávění, byť se styl i techniky často střídají. Ať už to je malba, kresba nebo různé varianty počítačové postprodukce. Vlastní komiksy staví na úlomcích legend a pověstí, pro která vznikají nová pravidla a neobvyklá prostředí. Drží se stylu vyprávění evropského mainstreamu, s klasicky vystavěným příběhem a popisnou kresbou. Patří do tzv. Generace 2.0, skupiny nastupujících českých komiksových autorů. Mimo komiksové a ilustrativní práce se věnuje herním konceptům, stripům, obálkám knih, návrhům potisků oblečení a tetování.

Na podzim 2016 vyšel v Mladé Frontě jeden z dílů edice ČEŠI podle scénáře Pavla Kosatíka v komiksové formě a to díl pojednávající o Mnichovské dohodě s názvem JAK BENEŠ USTOUPIL HITLEROVI. V roce 2017 vydala své první zcela autorské album s názvem KLÁŠTER NEJSVĚTĚJŠÍHO SRDCE, který vypráví o obyvatelích kláštera, který je v post-apokalyptickém světě ztracený uprostřed toxické mlhy.