Vstupenky kupujte zde  

Biografie


MIRKA ANDOLFO (komiksová scénáristka a výtvarnice; Itálie)


Účast hosta: všechny dnyMirka Andolfo je italská výtvarnice a spisovatelka. Je jednou z nejkomplexnějších a eklektických italských tvůrců na mezinárodní scéně.

Její série CONTRONATURA patří k nejúspěšnějším italským sériím posledních let. V USA byla publikována vydavatelstvím Image Comics pod názvem Unnatural a stala se bestsellerem s několika mezinárodními edicemi (u nás série vyšla jako PROTI PŘÍRODĚ).

Andolfo spolupracuje s DC Comics od roku 2015 a působí jako kreslířka pro tituly jako WONDER WOMAN, HARLEY QUINN, CATWOMAN, BOMBSHELLS, TEEN TITANS a GREEN ARROW. Společně s spisovatelem Sylvainem Runbergem je tvůrkyní série THE UNDER YORK CHRONICLES (Éditions Glénat).

Napsala také příběhy pro BOOM! Studios a ilustrovala dvě čísla oceněné série MS. MARVEL od Marvel Comics.

Jako umělkyně kreslila komiksy pro Dynamite a Aspen, stejně jako několik krátkých příběhů pro Vertigo a DC’s Young Animal. Pracuje také na obálkách pro DC Comics, Marvel Comics, Valiant, BOOM! Studios, Aspen a Zenescope.

Jako koloristka pracovala na obálkách a komiksech významných franšíz jako ADVENTURE TIME, ICE AGE, PEANUTS a dalších sériích a svazcích publikovaných po celém světě.

Během své spolupráce s časopisem Topolino (italská varianta Disney komiksů) kolorovala mnoho obálek (včetně obálky historického čísla 3000) a příběhů, spolupracovala s umělci jako Giorgio Cavazzano, Corrado Mastantuono a Fabio Celoni.