Vstupenky kupujte zde  

Biografie


Koupit společné foto nebo podpis

DAVID HEWLETT (herec; Kanada)


Účast hosta: pátek 5. a sobota 6. dubna 2024David Hewlett je kanadský herec, spisovatel a režisér. Narodil se v Anglii a ve čtyřech letech se s rodinou přestěhoval do Kanady. Hewlett dostal svůj první počítač v mladistvém věku a stal se "počítačovým nerdem". Během studií na střední škole v Torontu zahájil svou hereckou kariéru a hrál ve studentských filmech Vincenza Nataliho. Ve svém posledním ročníku střední školy odešel, aby se věnoval kariéře v herectví a informatice.

Objevil se v mnoha nízkorozpočtových hororových filmech a hostoval v několika televizních seriálech. V roce 1996 získal jednu ze svých známějších rolí jako Grant Jansky v seriálu TRADERS. V roce 1997 opět spolupracoval s Natalim a zahrál si v jeho kritiky uznávaném thrilleru KOSTKA.

Hewlettova raná touha pracovat na sci-fi se stala skutečností, když poprvé hostoval v kanadsko-americkém sci-fi seriálu HVĚZDNÁ BRÁNA jako odborník na hvězdnou bránu Rodney McKay. To nakonec vyústilo v hlavní roli v seriálu HVĚZDNÁ BRÁNA: ATLANTIDA a hostující roli v seriálu HVĚZDNÁ BRÁNA: HLUBOKÝ VESMÍR.

Nedávno měl Hewlett roli ve filmu ZROZENÍ PLANETY OPIC a hrál postavu Fleminga v cenami ověnčeném snímku TVÁŘ VODY. Opětovně spolupracoval s Guillermem del Torem na projektu KABINET KURIOZIT GUILLERMA DEL TORA.

Když nenatáčí, tak se dobrovolně angažuje jako rodičovský sponzor školního počítačového/technického klubu pro děti se zájmem o 3D tisk a programování.