Vstupenky kupujte zde  

Biografie


DARICK ROBERTSON (komiksový výtvarník; USA)


Účast hosta: všechny dnyDarick Robertson je americký komiksový výtvarník. S komiksy se seznámil v mladém věku, přičemž první komiksový sešit nakreslil ještě jako student ve věku 17 let.

Poté, co Robertson zahájil svou kariéru s komiksem SPACE BEAVER, začal pravidelně navštěvovat komiksové cony, hledajíc rady a profesionální kontakty. V důsledku toho, ve věku 21 let, získal Robertson svou první práci u DC Comics na sérii JUSTICE LEAGUE QUARTERLY. Poté co prorazil u DC, byla Robertsonova první práce u Marvelu na sérii WOLVERINE.

Robertson je nejvíce známý svou prací na kyberpunkové transhumanistické komiksové sérii TRANSMETROPOLITAN. Transmetropolitan zachycuje boje Spidera Jerusalema, pověstného zběhlého gonzo novináře budoucnosti. Cory Doctorow ve svém článku pro časopis Wired nazval Transmetropolitan "grafickým románem desetiletí". Robertson označil práci na Transmetropolitanu za naplňující, s odkazem na kritiky, trvající popularitu postav a jedinečný fandom.

V roce 2002, poté, co Transmetropolitan skončil, se Robertsonovi otevřela možnost pro nové projekty. Sehrál tak klíčovou roli při zahájení dospělého imprintu Marvel MAX s kreslením příběhů FURY a PUNISHER.

Zatímco Robertson vyjádřil zklamání, že nemohl pokračovat v práci na svých oblíbencích z dětství pro Marvel, využil příležitosti a ukončil u Marvelu svou exkluzivitu a znovu se spojil s Garthem Ennisem na projektu o kterém již roky diskutovali. Tento projekt je superhrdinskou satirou nazvanou BANDA. V roce 2008 byla tato série nominován na cenu Eisner za nejlepší pokračující sérii a také na cenu GLAAD Media Award.