Vstupenky kupujte zde  

Biografie


Koupit společné foto nebo podpis

EMILY SWALLOW (herečka; USA)


Účast hosta: sobota 6. dubna a neděle 7. dubna 2024Emily Swallow je americká herečka. Když ještě studovala na Stanton College Preparatory School v Jacksonville, začala se objevovat v různých divadelních produkcích na vysokých školách, amatérských scénách a profesionálních divadelních představeních. V roce 2001 absolvovala se získáním titulu BA v oboru Studia středovýchodu na University of Virginia a poté pokračovala ve studiu herectví na New York University’s Tisch School of the Arts, kde získala titul MFA.

Swallow začala svoji kariéru na Broadwayi, kde účinkovala v různých inscenacích. V roce 2008 debutovala v military dramatickém snímku ŠŤASTLIVCI.

Její první televizní rolí byla v seriálu U NÁS VE SPRINGFIELDU a později hrála v seriálech JAK PROSTÉ, VRAŽEDNÁ PRÁVA, MEZI ŽIVOTEM A SMRTÍ, SEAL TEAM a další.

Jako agentka FBI Kim Fischer si zahrála jednu z větších rolí v seriálu MENTALISTA. V roce 2015 byla obsazena do seriálu LOVCI DUCHŮ jako nová ústřední postava Amara, neboli Temnota.

Od roku 2019 ztvárňuje postavu Zbrojířky ve Star Wars seriálu MANDALORIAN, vůdkyni tradicionalistických Mandalorianů. Stejnou roli zopakovala také v seriálu BOBA FETT: ZÁKON PODSVĚTÍ.

Kromě hraní se věnuje také dabingu jak pro animované projekty, např. CASTLEVANIA, tak herní průmysl, např. THE LAST OF US: PART II.