Vstupenky kupujte zde  

Biografie


MIKE CAREY (komiksový scénárista; Velká Británie)


Účast hosta: všechny dnyMike Carey je britský scénárista nejenom komiksů ale také románů a filmů. Už jako dítě si udržoval zájem o komiksy, psal a kreslil primitivní příběhy, aby bavil svého mladšího bratra. Studoval angličtinu na St Peter's College v Oxfordu a po absolvování se stal učitelem. Učil 15 let, než se přesunul k psaní komiksů.

Po několika jednorázových pracích pro nezávislé komiksové společnosti se stal přispěvatelem do britské komiksové antologie 2000 AD. Později napsal dvě mini-série THE SANDMAN PRESENTS, publikované pod záštitou DC Comics a jejich imprintu Vertigo, a to LUCIFER a PETREFAX. Pro Lucifera, původní postavu Neila Gaimana, vytvořil a psal komiksovou sérii, která nakonec čítala 75 čísel.

Jeho další práce pro Vertigo zahrnuje 40 číselnou řadu v rámci jejich vlajkového titulu HELLBLAZER a dva další komiksové spin-offy The Sandman Presents jako The Furies a God Save the Queen. V roce 2009 spustil Carey svou dosud nejdelší vlastní sérii s názvem MEZI ŘÁDKY, kterou spoluvytvořil s Peterem Grossem, spolupracovníkem na Luciferovi.

V roce 2006 Carey převzal psaní komiksové série X-MEN, která brzy dostala název X-MEN: LEGACY. Carey psal X-Men: Legacy po dobu šesti let a přispěl do světa Marvel i do světa X-Menů mnoha příběhy.

Jeho série Lucifer byla nominována na pět cen Eisner. Mikeova původní série Mezi řádky byla bestsellerem New York Times a byla nominována na tři ceny Eisner a na cenu Hugo.