Vstupenky kupujte zde  

Biografie


Koupit společné foto nebo podpis

LUKÁŠ PAVLÁSEK (komik, herec, spisovatel; Česko)


Účast hosta: sobota 15. 04. 2023Jako komik debutoval v roce 2005 v pořadu Na stojáka a od té doby patří mezi zakladatele a přední představitele české standup comedy. V současnosti má dva celovečerní standup speciály Kdo nepláče není Čech a Planeta slepic.
Jako komik vystupuje v mnoha televizních pořadech. Jako herce ho mohou diváci vidět například v seriálu Na vodě či v hlavní roli v pohádce Zakleté pírko.

Jako spisovatel napsal deset knih pro děti i dospělé. Básně pro děti si i sám ilustroval. Za knihu povídek pro dospělé Soutěž jedlíků obdržel cenu Miroslava Švandrlíka za nejlepší humoristickou knihu roku 2019. Pro návštěvníky conů by doporučil tři díly ajťáckých deníků o jedné nerdí partičce. Nejoblíbenější knihy mezi dětskými čtenáři jsou Neuvěřitelně šílené příběhy (2020) a Bláznivá škola (2022).
Od roku 2021 píše každou sobotu pravidelný sloupek do magazínu novin Deník.

V roce 2015 byl jedním z finalistů zábavné taneční soutěže známých osobností Stardance.

V roce 2022 se mu splnil dětský sen a stal se jedním z autorů příběhů pro časopis Čtyřlístek.

Od roku 2017 pořádá a moderuje každý měsíc v Anti.kvariátu Dejvického divadla talk show o poezii s názvem Večer jedna báseň.
V současnosti zkouší roli ve své autorské divadelní hře Já, diktátor v režii Vladimíra Morávka, která bude mít premiéru 19.4.2023 v divadle Broadway.

V devadesátých letech byl s partou kamarádů párkrát na conu a zanechalo to v něm silné dojmy. Hlavně si pamatuje větu: Palermo usíná…