Vstupenky kupujte zde  

Biografie


Koupit společné foto nebo podpis

JOSEF DVOŘÁK (herec; Česko)


Účast hosta: pátek 14. 04. 2023Josef Dvořák začínal v ochotnickém divadle v Kadani, odkud se díky citlivému divadelníkovi Pavlu Fialovi dostal do ústeckého Kladivadla, kde slavil první úspěchy. V roce 1972 vstoupil do pražského Semaforu, kde patřil v letech 1972–1990 k předním členům souboru.

Před kamerou ztvárnil na 800 postav, přičemž poprvé si zahrál ve filmu Jít návětrnou strání. Následovaly Jáchyme hoď ho do stroje, Parta Hic, Hop a je tu lidoop, Buldoci a třešně... Do širšího povědomí televizních diváků se zapsal rolemi v televizních seriálech – Nemocnice na kraji města, Rozpaky kuchaře Svatopluka, Návštěvníci, Arabela, Byli jednou dva písaři, Cirkus Humberto.

Oslovil i dětské publikum, a to především sérií Malých televizních kabaretů, v nichž vystupoval s Jitkou Molavcovou, Pavlem Zedníčkem a Štěpánkou Haničincovou. Zahrál si v desítkách televizních pohádek Traja chrobáci, O Floriánkovi, Taneček přes dvě pekla, Hastrmanská povídačka, přičemž velmi často se objevoval v roli vodníka.

Svůj hlas propůjčil mnoha večerníčkům. Nezapomenutelný je Maxipes Fík, za kterého dostal deset platinových desek, a Bob a Bobek, Králíci z klobouku, Včelí medvídci...