Vstupenky kupujte zde  

Biografie


KRISTÝNA SNĚGOŇOVÁ (spisovatelka; Česko)


Účast hosta: Pátek 14. dubna a sobota 15. dubnaKristýna Sněgoňová je česká spisovatelka. Píše převážně sci-fi a fantasy povídky, novely, romány, je také autorkou básní a divadelní hry. Je několikanásobnou nositelkou titulu Lady Řádu fantasy, Nositelkou meče, vítězkou literární soutěže Vidoucí (2018), Ceny Karla Čapka a držitelkou Mloka (2014, 2018).

Pochází z Ostravska, žije v Brně. Vystudovala sociologii na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Svou literární kariéru začala výhrou v soutěži O brahmíní vemeno, povídky publikuje v časopise Pevnost a v různých sbornících a antologiích, například Žoldnéři fantazie, Ve stínu Říše, Ve stínu apokalypsy, Lockdown, Krásky a vetřelci: Pulp stories a Zákon genu.

V roce 2018 vydala svůj první román Krev pro rusalku. Román Zřídla vyšel v roce 2019, o rok později román Město v oblacích. Trilogii uzavírá román Svět v bouři, vychází v pondělí den po Comic-Conu Junior :-).

V roce 2019 se Kristýna Sněgoňová spojila s českým autorem sci-fi a fantasy Františkem Kotletou a začali psát literární seriál s názvem Legie. Seriál má mít dvanáct dílů, šest dílů už vyšlo.

Je autorkou komedie s detektivní zápletkou Sobota madame Whippetové.