Vstupenky kupujte zde  

Biografie


JAN KOTOUČ (spisovatel; Česko)


Účast hosta: všechny dnyPochází z Prahy, kde vystudoval na University of New York Prague, obor masmédia a komunikace. Už od dětství rád dával dohromady příběhy. Jako fanoušek Star Wars si hodně oblíbil knihy od Timothy Zahna, Michaela A. Stackpolea a Aarona Allstona. Zamiloval si knihy Davida Webera z řady o Honor Harringtonové, měly velký vliv i na jeho vlastní psaní.

Na cony jezdí od roku 2002. Pravidelně pořádá přednášky, besedy, vede literární programovou linii na velkých českých conech (včetně Comic-Con Prague). Devět let vedl fanklub HMS Phantom – 39. eskadry, což je druhé největší sdružení fanoušků knih Davida Webera na světě.

Nejdřív psal fanfikce ze světa Star Wars, potom přešel do vlastního světa. V roce 2008 s novelou Příliš blízké setkání vyhrál v Ceně Karla Čapka v kategorii Novela a o rok později mu vyšel román Pokračování diplomacie v nakladatelství Poutník. Od té doby vydává alespoň jednu knihu ročně.

V roce 2015 se vrátil na svou alma mater jako učitel, učí předmět Literární fantastika. Také občas rád udělá kurz tvůrčího psaní.