Vstupenky kupujte zde  

Biografie


FRANK CHO (komiksový výtvarník a scénárista; USA)


Účast hosta: všechny dnyFrank Cho je významný korejsko-americký komiksový výtvarník a scénárista. Nejvíce je známý pro svou sérii LIBERTY MEADOWS a svou práci na sériích jako SHANNA THE SHE-DEVIL, MIGHTY AVENGERS a HULK pro Marvel Comics, stejně jako JUNGLE GIRL pro Dynamite Entertainment.

Styl Choa je charakterizován precizními liniemi a vynikajícími dovednostmi v kreslení postav, s důrazem na zobrazování dobře obdarovaných žen. Přestože nemá žádné formální vzdělání v umění, Cho se naučil psát a kreslit čtením uměleckých knih a komiksů. Svou kariéru začal tím, že vytvořil kreslený strip UNIVERSITY2 pro The Diamondback, studentský novinový časopis na University of Maryland v College Parku. Po absolvování Cho upravil prvky této práce pro použití v profesionálně distribuovaném stripu, LIBERTY MEADOWS. Během práce na sérii Liberty Meadows pokračoval v tvorbě obálek nebo kreslení v antalogiích prací pro jiné vydavatele.

Během své kariéry získal Cho mnoho ocenění, včetně cen National Cartoonists Society za nejlepší komiksovou knihu a ilustraci knih, cenu Charles M. Schulze za vynikající kreslení a Max & Moritz Prize za nejlepší mezinárodní komiksový strip. Také byl nominován na ceny Harvey a Eisner. Přestože získal mnoho uznání, Cho zůstává skromný a oddaný svému řemeslu. Stále pracuje na svých vlastních projektech.