Vstupenky kupujte zde  

Biografie


Koupit společné foto nebo podpis

KIM HARTMAN (herečka; Velká Británie)

Účast hosta: Pátek 14. dubna a sobota 15. dubnaKim Hartman je britská herečka, kterou u nás známe především díky jedné roli, a to Helgy Geerhartové v legendárním seriálu HALÓ, HALÓ. Hrála ještě v několika dalších seriálech, ale nejvíc se angažuje v divadle.

Studovala Webber Douglas Academy v Londýně, poté začala hrát na divadle, např. Old Vic v Bristolu či Redgrave Theatre ve Farnhamu. Záběr jejích rolí je široký – účinkovala například ve hrách Billy Liar, Much A Do About Nothing, The Cherry Orchant, atd., a byla tak dobrá, že později s divadlem projela téměř celý svět – vystupovala v Austrálii, Novém Zélandu, Hong Kongu, Dubaji, Evropě a Americe.

Pro její televizní kariéru bylo zásadní setkání s režisérem a scénáristou Davidem Croftem, které se uskutečnilo v Coventry Belgrade Theatre. Hrála ve všech epizodách Haló, haló!, potom i v divadelní verzi. Kromě Haló, haló! účinkovala v seriálech BRITTAS EMPIRE či CASUALTY.

Se svým manželem Johnem Nolanem založila produkční společnost Quinton Arts a od hraní se přesunula k režírování, mezi její režisérské počiny patří hry Komedie plná omylů, Jindřich V. nebo Višňový sad.