Vstupenky kupujte zde  

Biografie


Koupit společné foto nebo podpis

GRAHAM MCTAVISH (herec; Velká Británie)


Účast hosta: Pátek 14. dubna a sobota 15. dubnaGraham McTavish je skotský herec a dabér. Svou kariéru začal v divadle a později se přesunul na obrazovky a plátna kin. Na počátku své kariéry hrál v mnoha britských seriálech, namátkou v seriálech ČERVENÝ TRPASLÍK a INSPEKTOR TAGGART.

Později si zahrál v mnoha zahraničních seriálech jako například ÚTĚK Z VĚZENÍ, ZTRACENI a 24 HODIN. V září 2013 Graham McTavish získal roli Douglase MacKenzieho, náčelníka klanu MacKenzie, v dobovém dramatickém seriálu CIZINKA. V roce 2016 se McTavish opakovaně objevil v roli Williama Munnyho (Svatého zabijáka), v seriálu PREACHER, který je založen na komiksové sérii Gartha Ennise a Steva Dillona. V roce 2019 se opakovaně objevil v roli otce Kinleyho ve čtvrté sérii seriálu LUCIFER, založeného na postavě Lucifera od Neila Gaimana a Mika Careyho a jejich Sandman světa. V roce 2021 se připojil k obsazení fantasy seriálu ZAKLÍNAČ jako Sigismund Dijkstra. Jako Ser Harrold Westerling v současné době exceluje ve fantasy seriálu ROD DRAKA.

Filmová kariéra Graham McTavishe obsahuje také značné množství filmů. Namátkou si v roce 2003 zahrál kapitána ponorky ve snímku LARA CROFT TOMB RAIDER: KOLÉBKA ŽIVOTA. O rok později si zahrál ve snímku KRÁL ARTUŠ. V roce 2008 si zahrál po boku Sylvestera Stalloneho ve snímku RAMBO DO PEKLA A ZPĚT. V roce 2015 se vrátil ke spolupráci se Sylvesterem Stallonem a zahrál si ve snímku CREED, v pořadí sedmém filmu série Rocky. Mezi lety 2012 a 2014 hrál trpaslíka Dwalina v trilogii HOBIT režiséra Petera Jacksona. Svou stopu zanechal i ve filmovém superhrdinském světě DC Comics, kdy si zahrál krále Atlana ve snímku AQUAMAN.

Graham McTavish má za sebou také rozsáhlé portfolio dabingu v animovaných seriálech, animovaných filmech a také videohrách. McTavish daboval v animovaném seriálu TRANSFORMERS: ROBOTS IN DISGUISE dvojroli Tituse a Vernona. Vytvořil také hlas Ferguse McDucka, otce strýčka Skrblíka v seriálu KAČEŘÍ PŘÍBĚHY. V současnosti dabuje ústřední postavu Drákuly v animovaném seriálu CASTLEVANIA. Pro akční adventuru UNCHARTED 2: AMONG THIEVES poskytnul nejenom hlas, ale také pohyb hlavního antagonisty Zorana Lazareviće. Následující rok propůjčil svůj hlas hlavnímu protagonistovi Dante Alighierimu v DANTE'S INFERNO a Decepticonu Thundercrackerovi v TRANSFORMERS: WAR FOR CYBERTRON. Do série Uncharted se vrátil jako Charlie Cutter ve hře UNCHARTED 3: DRAKE’S DECEPTION a UNCHARTED 4: A THIEF’S END.

Přináší / sponsored by Cinema City