Vstupenky kupujte zde  

Biografie


BRIAN BOLLAND (komiksový výtvarník; Velká Británie)


Účast hosta: všechny dnyBrian Bolland je britský komiksový výtvarník. Nejvíce se ve Velké Británii proslavil jako jeden z definitivních kreslířů SOUDCE DREDDA pro komiksový magazín 2000 AD. Stál v čele „britské invaze“ amerického komiksového průmyslu a v roce 1982 vytvořil kresbu pro CAMELOT 3000, což byla první komiksová max série 12 sešitů vydavatelství DC Comics.

Bolland vytvořil uměleckou stránku kritikou uznávaného grafického románu BATMAN: KAMEŇÁK (kde byl autorem Alan Moore) a kompletně vytvořil vlastní příběh do sbírky BATMAN V ČERNÉ A BÍLÉ. Následně se soustředil na práci na obálkách, kde většinu své práce vytvářel pro DC Comics. Bolland vytvořil obálky pro komiksové série jako např. Animal Man, Wonder Woman a Batman: Gotham Knights. Pro Vertigo (imprint DC Comics) udělal Bolland obálky pro The Invisibles, Jack of Fables a několik jedno-sešitovek a minisérií.

Kromě kresby komiksů a obálek vytvořil Bolland jakožto spisovatel a umělec také několik komiksových stripů a plakátů. Jeho nejpozoruhodnější je polo autobiografický strip Mr. Mamoulian a náladový rýmovaný strip The Actress and the Bishop.

V roce 2006 vydal The Art of Brian Bolland, kde představuje svou veškerou dosavadní tvorbu a také práci jako fotografa.