Vstupenky kupujte zde  

Biografie


Koupit společné foto nebo podpis RICHARD COYLE (herec; Velká Británie)

Účast hosta: neděle 24. 4. 2022

Richard Coyle započal svou hereckou kariéru poté, co pracoval na trajektu a bavil cestující, kde mu divadelní režisér řekl, že má talent a měl by jej měl dál rozvíjet. Vystudoval jazyky a filozofii na University of York v roce 1995 a poté byl přijat na prestižní Bristol Old Vic Theatre School.

V roce 2000 přišel Coylův velký herecký průlom v podobě postavy Jeffa Murdocka v komediálním seriálu COUPLING.

Objevil se ve snímku Mikea Newella z roku 2010 PRINC Z PERSIE: PÍSKY ČASU, kde hrál staršího bratra Jakea Gyllenhaala, korunního prince Tuse.

Zahrál si hlavní roli Vlahoše von Rosreta ve snímku ZASLANÁ POŠTA, natočeném podle stejnojmenné knihy Terryho Pratchetta.

V roce 2018 byl Coyle obsazen jako otec Faustus Blackwood, velekněz Církve noci a děkan Akademie neviditelných umění v Netflix seriálu SABRININA DĚSIVÁ DOBRODRUŽSTVÍ.

V lednu 2021 Coyle prostřednictvím Instagramu oznámil, že byl obsazen do snímku FANTASTICKÁ ZVÍŘATA: BRUMBÁLOVA TAJEMSTVÍ, ale zároveň oznámil, že nemůže prozradit, koho hraje. Když v prosinci 2021 byla zveřejněna první ukázka z daného snímku, bylo potvrzeno, že bude hrát Aberfortha Brumbála.

Richard Coyle se narodil v Sheffieldu v Anglii.