Vstupenky kupujte zde  

Biografie


STEWART KENNETH MOORE (komiksový výtvarník a herec; Skotsko)


Účast hosta: všechny dnyStewart Kenneth Moore se narodil v roce 1968 v Los Angeles v Kalifornii. Několik prvních let strávil s rodiči na cestách tam a zpět mezi LA a Glasgow. Stewart se poprvé setkal s uměleckým tiskem v aberdeenské společnosti Peacock Printmakers v roce 1982 a tato zkušenost vyvolala jeho celoživotní zájem o grafiku. I když se stal grafickým designérem, měl velký zájem také o komiksy. Svou studentskou pracovní zkušenost absolvoval v Orkney Studio Jima Baikieho.

S. K. Moore rychle přešel z grafiky k malbě. Mnohokrát navštívil Amsterdam, aby prozkoumal práci Vincenta Van Gogha a Rembrandta Van Rijna. Jeho zájem o českého umělce Alfonse Muchu byl jedním z důvodů, proč se v roce 1994 přestěhoval do Prahy. Tam se živil jako ilustrátor. Zkoušel také figurativní malbu a experimentoval s novými technikami a médii. Kromě práce s olejovými barvami a pastelem se stal průkopníkem techniky ​​používání červeného vína jako malířského média. Byl také jedním z prvních digitálních malířů, kteří pracovali přímo na PDA telefonech, iPhonech a iPadech.

Během 90. let byl jediným Moorovým komiksovým projektem Morris Mule, Taxidermist (1995), který se objevil v 72 číslech anglických novin The Prague Post. V roce 2012 začal pracovat na svém rozsáhlém grafickém románovém projektu Project MKUltra: Sex, Drugs & the CIA.

S. K. Moore vytvořil Tragédii Macbetha (2016), 114stránkový grafický román založený na divadelním představení MacBeth společnosti Prague Shakespeare Company. V letech 2016 až 2018 pracoval Moore pro antologii digitálního komiksu Davida Lloyda Aces Weekly na filmu The Boötes Void a adaptaci filmu R.L. Stevensona Thrawn Janet. Do roku 2019 se spojil se scénáristou Patem Millsem, aby ilustroval film Defoe: The Divisor (2019), novou kapitolu Millsovy steampunk zombie fantasy odehrávající se v Londýně v 17. století, pro nakladatelství 2000 AD.

Kromě svých grafických aktivit pracuje Moore jako herec v televizním a filmovém průmyslu. Objevil se ve vedlejších rolích a rolích v inscenacích jako Solomon Kane (2009), Borgia (2011), Crossing Lines (2014), 12 opic (2017), Britannia (2018), Soumrak templářů (2017-2019) a v další produkci.