Biografie


Koupit společné foto nebo podpis

IAN McELHINNEY (Herec; Velká Británie)


Účast hosta: pátek 7.2. a neděle 9.2.Ian McElhinney je herec a režisér pocházející ze Severního Irska. Mezi jeho nejznámější role patří generál Dodonna ve filmu ROGUE ONE: STAR WARS STORY, Val-El v seriálu KRYPTON a Ser Barristan Selmy v seriálu HRA O TRŮNY od HBO.

Během své více než třicetileté kariéry se podílel na množství filmových i televizních produkcí jako HORNBLOWER, ŠEST V TOM, QUEER AS FOLK a TUDOROVCI.

McElhinney byl v roce 2010 potvrzen jako Ser Barristan Selmy v běžícím televizním seriálu HRA O TRŮNY. Jakožto rytíř, který sloužil v Královské gardě téměř čtyřicet let, byla tato postava jednou z nejčestnějších v Sedmi královstvích. McElhinney, který měl načtené knižní předlohy, byl potěšen, jak produkce danou postavu využila. Akorát byl trošku zklamán tím, jak a kdy bylo její působení v seriálu ukončeno. Dokud tuto postavu nedostihla smrt z rukou Synů Harpyje, byla to jedna z klíčových postav, která se objevila v první, třetí, čtvrté a páté sérii seriálu. Jeho náhlý odchod po 25 epizodách znamenal rozloučení s přívětivostí a noblesou v celém seriálu. 

Nedávno Ian McElhinney ztvárnil roli generála Dodonny ve filmu ROGUE ONE: STAR WARS STORY, kterou v původních Star Wars hrál již zesnulý Alex McCrindle. McElhinney se také objevil jako děda Joe v irském sitcomu DERRY GIRLS a jako Val-El v seriálu KRYPTON. Ten je vysílán stanicí Syfy po celém světě a pojednává o historii Supermanova rodu.

Více informací o našem hostovi se můžete dozvědět na webu našeho partnera ČSFD